Kurumsal Bilgi

Kurumsal Profil

KYOCERA

KYOCERA Logo

1959 yılında kurulan ve merkezi Japonya'nın Kyoto şehrinde bulunan KYOCERA'nın (Kyoto Ceramics) firmanın asıl rekabet alanı, orijinal ürünü olan teknik seramiktir. KYOCERA'nın  kurucusu Dr. Kazuo Inamori, bu pazarın oldukça çok yönlü ve uçsuz bucaksız bir geleceğe sahip olduğunu öngörmüştür. Günümüzde KYOCERA; bilgi ve iletişim teknolojileri için kullanılan iyi seramik bileşenlerinin dünyadaki en önemli üreticisidir.

KYOCERA Group’un aktiviteleri başlıca üç alanda toplanmıştır: bilgi ve iletişim teknolojisi, çevre koruma ve yaşam kalitesi. Bu ana odaklar telekomünikasyon, doküman yönetimi, hayat kalitesini artıran ürünler (örneğin sağlık sektöründe kullanılan seramik implantlar) ve güneş enerjisi sistemleri gibi stratejik iş birimlerini içermektedir. Firma aynı zamanda dünyanın önde gelen güneş enerjisi paneli üreticilerindendir. KYOCERA'nın kurumsal sloganı olan “Yeni Değer Öncüsü” ifadesi; şirketin yoluna yenilikçi güç ve teknolojik gelişme kavramlarına bağlı kalarak devam etme konusundaki keskin kararlılığını ifade eder.

Grubun Avrupa'daki sayısız alt kuruluşları lazer yazıcılar ve çok fonksiyonlu fotokopilerin yanı sıra ofis doküman çözümleri, mikroelektronik aksamlar, iyi seramik ürünleri ve güneş modüllerinin satışı ve pazarlanması konularında hizmet sunmaktadırlar.

Dr. Inamori’ye göre bir kuruluş hem çevre dostu, hem de sosyal sorumluluk sahibi olmak ve öyle davranmak zorundadır. KYOCERA, kurucusunun bu anlayışını pek çok aktivite ile desteklemektedir. Dünyaca ünlü Kyoto Ödülü bu durumun en önemli ve en bilinen örneğidir: Dr. Inamori tarafından başlatılan ve devam ettirilen Kyoto Ödülü; gelişmiş teknoloji, temel bilim ve sanat & felsefe kategorilerindeki olağanüstü başarıları kategori başına 50 Milyon Yen (yaklaşık 300,000 Avro) ile ödüllendirir.

Kyocera, Clarivate Analytics'in "En İyi 100 Küresel Yenilikçi" listesinde yer alır ve 2017 yılı itibariyle Forbes dergisinin dünyanın en büyük halka açık şirketlerinin yer aldığı "Global 2000" listesinde 522. sıradadır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

KYOCERA Document Solutions Inc.

KYOCERA MITA

 

Dünyanın önde gelen çıktı yönetim şirketlerinden KYOCERA Document Solutions siyah beyaz ve renkli ağ yazıcılar, çok fonksiyonlu ürünler (MFPler), geniş format ürünler ve yazılım ürünlerinden oluşan geniş bir portfolyo üretir ve pazarlar.

Osaka, Japonya merkezli KYOCERA Document Solutions, dünya çapında yetkili distribütör ve bayi ağı ile çalışan Asya Pasifik, Amerika ve EMEA’da (Avrupa - Orta Doğu - Afrika) bulunan satış ve hizmet iştiraklere sahiptir.

KYOCERA Document Solutions Inc. tamamen KYOCERA Corporation’a aittir.

KYOCERA Document Solutions’ın kurumsal felsefesi ana şirket KYOCERA’yı  yansıtmaktadır: "İnsanlara, işimize, şirketimize ve küresel toplumumuza saygı duyarak adil ve onurlu çalışmanın ruhunu korumak.".

KYOCERA Document Solutions; "ileri teknoloji ürünler geliştirmek ve sunmak için doğayla birlikte ve uyum içinde çalışma" prensibini tüm ana merkezleri ve iştiraklerinde uygulamaya koymaktadır.

 

KYOCERA Document Solutions Europe B. V.

KYOCERA MITA Europe; 2000 yılı Ocak ayında, doküman yönetimindeki en yenilikçi iki şirket olan KYOCERA ve MITA’nın birleşmesiyle kurulmuştur.

Yazıcı ve çok fonksiyonlu cihazların tedarikçisi olarak KYOCERA MITA, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli ürünler sundu.

İleride müşterilerimize iş çözümleri sunmaya odaklanacağız. Bu amacı aklımızda tutarak, şirketimizin adını KYOCERA Document Solutions Inc. olarak değiştirmeye karar verdik.

KYOCERA Document Solutions Europe; önceden KYOCERA MITA Europe olan şirket adının değişmesi sonucu 1 Nisan 2012’de kuruldu. Bu değişim, şirketin sürekli olarak müşteri faydası, teknolojik yenilikler ve çevresel sürekliliği geliştirmek ve ortaya koymak adına çalışan bir global çözüm tedarikçisi olarak büyümesini yansıtmaktadır. Merkezi Hoofdorp, Hollanda’da bulunan KYOCERA Document Solutions Europe B.V şirketin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki operasyonlarını koordine etmektedir.  Bölge çapında Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Norveç, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Rusya ve Birleşik Krallık olmak üzere tam 16 ülkede iştirakler bulunmaktadır. KYOCERA Document Solutions Europe bunun yanı sıra Avrupa - Ortadoğu - Afrika (EMEA) bölgesindeki 60’dan fazla ülkede bulunan yetkili distribütörler ağıyla yakın çalışmaktadır. 

Kyocera Mita Europe building in Hoofddorp
Hoofddorp'daki KYOCERA Document Solutions Europe binası
Scroll to top