Yeşil Teknoloji

Ürün Sorumluluğu

Toplam ürün ömür döngü sorumluluğu

KYOCERA Document Solutions ürün sorumluğu; ürünün yaşam döngüsü boyunca ham maddeden üretime, lojistiğe, geri dönüşüm ve paketlemeye kadar sağlığı ve çevreyi koruma zorunluluğunu içermektedir. 

Paketleme; ürün konseptinin ayrılmaz bir parçasıdır ve çevreyi koruma konusunda en az ürün yönetimi kadar kritik bir kriteridir. 

• Paketlemede kullanılan karton miktarı minimuma indirilmiştir 
• Paketlemede polistiren bulunmamaktadır  

Sadece karton veya kağıttan yapılmış taşıma paketleri kullanılmaktadır.

KYOCERA Document Solutions gelişmiş paketlemede liderdir ve  tasarım seçimini ve paketlemedeki malzemeleri, çevresel süreklilikleri ile birlikte tanıyan Japon Paketleme Malzememeleri tarafından "İyi Paketleme" ödülü almıştır. 

Fotokopi makinelerimiz, yazıcılarmız ve çok fonksiyonlu cihazlarımız tamamen kurşunsuzdur ve elektronik ürünler için tüm AB uyumluluklarına sahiptir. 

Tüm ürünlerimizde Blue Angel gibi çevre etiketleri bulunmaktadır ve ürünlerimiz sıklıkla bu ödüller için gerekli kriterlerin üstüne çıkmaktadırlar. 

LCA (Life Cycle Assessment) kullanarak, ömrünün farklı aşamasında olan her ürünün çevreye olan etkisi otomatik olarak analiz edilmektedir ve böylece her yıl iyileştirmeler yapılabilir. 

Bir yazıcı kullanırken genellikle her bin sayfada bir kez  drum ve periferik parçalar içeren karmaşık bir toner kartuşu değiştirmek gerekir. KYOCERA bunun yerine a-si (amorf silkon) içeren farklı teknolojileri kullanan çeşitli ECOSYS teknolojileri geliştirmiştir. Böylece sadece tonerin düzenli olarak değişmesi gereklidir. Sonuç olarak, toner dışında başka hiçbir şeyi değiştirmeden 300.000 sayfaya kadar baskı alınabilir, atık ve maliyet belirgin ölçüde azalır. 

Scroll to top