KYOCERA Document Solutions Ambalaj Alanında da Öncü

01 Kasım 2017 Çarşamba

KYOCERA Document Solutions Inc. (Kyocera); Japonya’da düzenlenen Paketleme Yarışması’nda üretimini gerçekleştirdiği kağıt kasetlerini korumak için geliştirdiği yeni ambalaj malzemesiyle Teknik Paketleme Ödülü’ne layık görüldü.

Ambalajlama yarışması; her yıl Japonya Paketleme Enstitüsü sponsorluğunda, yüksek kaliteli ambalaj malzemesi ve ambalajlama teknolojilerinin ülke çapında teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla düzenleniyor. 2017 Teknik Paketleme Ödülü; Kyocera’nın bugüne kadar yarışmada kazandığı on ikinci ödül olma özelliğini taşıyor.

Yetkililer tarafından Kyocera’nın ilgili ödüle hak kazanmasındaki en önemli etkenin “yüksek kaliteli kalıplanmış kağıt hamuru” kullanarak ambalaj boyutlarını azaltmayı başarması olduğu dile getiriliyor. Söz konusu ambalajlama yöntemi ve kullanılan yeni malzeme, teknik ürünlerin paketin dış kısmında yer alan girintili-çıkıntılı yüzeyler sayesinde muhtemel zararlardan daha etkili biçimde korunmasına olanak tanıyor. Kalıplanmış kağıt hamurunun kolay katlanır yapısı koruma amacıyla ekstra ambalaj malzemelerinin kullanılması gerekliliğini ortadan kaldırıyor ve böylece ortalama paket boyutları küçülüyor. Bunun yanı sıra paketlerin sağ ve sol kısmına yerleştirilen kalıplaşmış kağıt hamurlarının biçim ve yerleşimi sayesinde paket üretim süreleri ve depolama için gereken alan azalıyor.

Kyocera tarafından kendi tesislerinde geliştirilip tasarlanan, özellikle ürünlerin kargolanması sırasında kullanılan paketleme malzemeleri hem Japonya’da, hem de şirketin faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde takdir topluyor. Şirket yetkilileri Kyocera’nın ilerleyen dönemde de çevre dostu paketleme malzemeleri geliştirme konusundaki çalışmalarına devam edeceğini dile getiriyorlar.  Scroll to top