KYOCERA'nın Yeni MFP'lerine İyi Tasarım Ödülü

01 Şubat 2018 Perşembe

KYOCERA Document Solutions Avrupa'nın (Kyocera) yeni A3 çok fonksiyonlu fotokopi makineleri (MFP) ECOSYS M8130cidn ve ECOSYS M4132idn, Japonya Tasarım Geliştirme Enstitüsü (JDP) tarafından 2017 İyi Tasarım Ödülü'ne layık görüldü.

JDP jürisi; yalnızca ilgili ürünlerin cazip görüntülerinin ve tasarım ekibinin detaylara verdiği önemin değil, özellikle genel cihaz bakımı konusunda ön plana çıkan işlevsel tasarımın da altını çizdi. Söz konusu işlevselliğin en önemli unsurlarının ise bakım gerektiren tüm bileşenlerin bir arada bulunması ve cihazların bakım amaçlı kapalı kalma sürelerini kısaltmak için servis döngülerini optimize eden bulut tabanlı teknoloji olduğu belirtildi.

Ödüle layık görülen kullanılabilirlik odaklı Kyocera ürünleri, birbiriyle bağlantılı parçaların şekilleri ve kullanılan renklerle yaratıcı birer tasarım örneği sergiledikleri gibi, etiket ve simge yerleşimleriyle de yüksek görünürlük özelliklerine sahip. ECOSYS M8130cidn ve ECOSYS M4132idn, bunun yanı sıra, sahip oldukları opsiyonel kablosuz bağlantı ve standart NFC teknolojileri ile kullanıcılara esnek bağlantı imkanları sunuyor. Ürünler; kurumların mevcut BT sistemleriyle sorunsuz biçimde entegre edilebilir nitelikte olduklarından, doküman iş akışlarını ve içerik hizmeti platformlarının geliştirilmesine olanak tanıyorlar.

Sahip oldukları kompakt gövde yapısı (590 x 590 mm) sayesinde ürünler hangi açıdan bakılırsa bakılsın sade ve şık bir görünüm sergiliyorlar. Böylece söz konusu MFP'ler duvara dayalı biçimde konumlandırılabilecekleri gibi, masaların yanında ya da ofisin merkezinde de kullanılabiliyorlar. Geniş yerleşim olanakları özellikle her katta bulunan tek bir çok fonksiyonlu cihazın pek çok çalışan tarafından kullanıldığı yoğun ofisler için önemli bir avantaj olarak ön plana çıkıyor.

KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş. İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil ödül hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

"Kyocera'nın yeni A3 çok fonksiyonlu fotokopi makinelerinin Japonya Tasarım Geliştirme Enstitüsü tarafından verilen İyi Tasarım Ödülü'ne layık görülmesi; Kyocera'nın ürün geliştirme konusundaki yaklaşımının yalnızca üstün performansa değil, aynı zamanda tasarım ve kullanışlılığa da odaklandığını ortaya koymaktadır. Kyocera olarak en önemli hedeflerimizden biri, müşterilerimizin doküman yönetimi süreçlerine sezgisel ve kolay katılımı mümkün kılan, daha uyumlu ve üretken çalışma alanları oluşturmalarına yardımcı olmaktır."Scroll to top