%99'u Yeşil Ürünlerden Oluşan Portföyü ile KYOCERA'nın Çevre Duyarlılığı Bir Kez Daha Kanıtlandı

05 Haziran 2018 Salı

5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde; kurulduğu günden bu yana benimsediği başlıca prensiplerden biri olan çevreye saygı ilkesi ışığında 2020 yılına dek geçerli olacak çevre görüşünü Yeşil Ürünler, Yeşil Fabrikalar ve Yeşil İletişim olarak belirleyen KYOCERA Şirketler Grubu'nun 2017 Mali Yılında ürettiği tüm ürünlerin %99'unun Yeşil Ürünler olduğu açıklandı.

Dünya çapında ürettiği kaliteli seramik parçalardan üretilen fotokopi makinesi ve yazıcı ürünleri, güneş enerjisi panelleri, elektronik parça ve ekipmanlar, tıbbi malzemeler gibi ürünleri içeren zengin yelpazesiyle tanınan KYOCERA Şirketler Grubu; kurulduğu günden bu yana tüm grup şirketleri tarafından benimsenen "Kutsala Saygı Duyun ve İnsanları Sevin" mottosu çerçevesinde çevre dostu, sürdürülebilir kurumsal gelişime ve doğaya katkı sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk projelerine odaklanmaktadır.

KYOCERA; üretim gerçekleştirdiği istisnasız her alanda çevrenin korunmasını ve çevre duyarlılığı konusunda küresel bir farkındalık yaratılmasını ön planda tutmaktadır. Bu çerçevede şirket, Çevresel Farkındalık konseptini benimsemiş ve bu konuda iklim değişiklerini önleme, kaynak ve enerji sarfiyatını azaltma ve üretimde çevreye zararlı maddelerin kullanılmasından kaçınma olmak üzere üç öncelikli faktörü ürettiği her ürün için zorunlu birer kriter haline getirmiştir. Şirketin 2017 Mali Yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Raporu'na göre, bu üstün çabalarının sonucu olarak ilgili dönemde üretilen KYOCERA ürünlerinin %99'u Yeşil Ürünler'den oluşmuştur.

Benzer biçimde, KYOCERA Şirketler Grubu bünyesinde yer alan ve çok fonksiyonlu fotokopi makinesi, yazıcı ve doküman çözümü yazılımlarından oluşan geniş bir ürün yelpazesini müşterilerine sunan KYOCERA Document Solutions da ürün tasarımlarında uzun ömürlülük, düşük enerji sarfiyatı, üretimde geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımı başta olmak üzere sera gazı salınımını en düşük seviyeye indirecek ilkeleri benimsemektedir.

KYOCERA Şirketler Grubu; dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatiflerinden olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin imzacısıdır ve sözleşmenin 10 maddesinden çevreyle alakalı olanlar çerçevesinde, çevre korumaya dair konularda önceden tedbir almaya dayalı, çevre bilincini geliştirici ve çevre dostu teknolojilerin kullanımını teşvik edici bir tutum benimsemeyi taahhüt etmektedir. Söz konusu taahhütler çerçevesinde KYOCERA, geçtiğimiz mali yılda içlerinde şirketin 8 yıldır arka arkaya hak kazandığı ve Japon Çevre Bakanı tarafından takdim edilen "Küresel Isınma Duyarlılığı Ödülü"nün de yer aldığı toplam 7 ödüle layık görülmüştür.

 

 Scroll to top