KYOCERA Document Solutions Vietnam’da 3. Tesisini Faaliyete Geçiriyor

01 Ağustos 2018 Çarşamba

Dünyanın önde gelen doküman çözümleri hizmet sağlayıcılarından KYOCERA Document Solutions Inc. (Kyocera), Vietnam'daki üretim bölgesinde üçüncü bir tesis kurma kararını açıkladı. Toplam 14 bin 518 m2 alana inşa edilecek yeni tesis ile Kyocera'nın çok fonksiyonlu fotokopi makinesi (MFP) ve yazıcılardan oluşan baskı donanımı ürünleri gamında üretim hızını ve kapasitesini artırması amaçlanıyor.

Temmuz 2019'da faaliyete başlaması planlanan yeni tesis sayesinde şirketin üretim sistemini genişleyecek, parçaların kendi bünyesinde üretme kapasitesi artacak ve KYOCERA MFP ve yazıcılara yönelik artan talebin karşılanması için daha gelişmiş lojistik imkanlar elde edilerek üretim verimliliği yükseltilecek. Kyocera bunun yanı sıra, aynı zamanda tesisteki üretim hattının çalışma durumunu görselleştirmek ve böylece tesis genelinde verimliliği en üst seviyeye çıkarmak adına başta nesnelerin interneti olmak üzere pek çok ileri düzey bilgi toplama ve geri bildirim teknolojisini aktif biçimde kullanacak.

Ekim 2012'de üretime başlayan Vietnam Fabrikası, Çin'deki Shilong Fabrikası'ndan sonra Kyocera'nın ikinci denizaşırı fabrikasıdır. Bu fabrika yalnızca son teknoloji MFP ve yazıcılar için bir üretim üssü olarak değil, aynı zamanda bir araştırma ve geliştirme tesisi olarak da hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Vietnam Fabrikası bünyesinde bulunan Kyocera Ar-Ge merkezinde çalışanlara yeteneklerini tam olarak kullanabilecekleri bir çalışma ortamı sunulmakta ve işgücünü nitelikli yapısı desteklenmektedir.

 



Scroll to top