KYOCERA Sürdürülebilir Çevre Yönetiminde Kararlılığını ISO 14001:2015 ile Kanıtladı

01 Kasım 2018 Perşembe

Dünyanın önde gelen doküman çözümleri şirketlerinden KYOCERA Document Solutions Avrupa, ISO 14001:2015 sertifikasını aldı. Yeni sertifika, Kyocera'nın çevresel sürdürülebilirliği stratejisinin merkezinde konumlandırdığını kanıtlıyor. Şirketin bu yaklaşımı; temellerini KYOCERA Şirketler Grubu Kurucusu Dr. Kazuo Inamori'nin yönetim felsefesinden alıyor.

KYOCERA Document Solutions (Kyocera), enerji ve sarf malzeme tüketimini azaltmayı hedefleyen ürünleri ve toner geri dönüşüm programıyla, çevreyi uzun zamandır faaliyetlerinin merkezinde görüyordu. Şirket, bugün içinde bulunduğu hızlı büyüme ve genişleme döneminde dahi bu ilkelere öncelik vermeyi sürdürdü. ISO 14001: 2015 sertifikası ile Kyocera'nın çevresel sürdürülebilirliğe verdiği önem ve bu konudaki etkin planlaması tescillenmiş oldu.

KYOCERA Document Solutions Avrupa Başkanı Takuya Marubayashi yeni sertifikaya dair görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

“Faaliyetlerimiz sırasında çevreye karşı sorumluluğumuzu her daim gözetmek ve geliştirmek, kuruluş olarak benimsediğimiz en önemli hedeflerden biridir. Şirketimizin gelişme ve ilerlemesini mümkün mümkün kılacak yeniliklere odaklanırken de çevresel sürdürülebilirliği önceliğimizde tutmaya kararlıyız. Yaşayabileceğimiz başka bir gezegen yok. ISO 14001: 2015 sertifikası, atıklarımızı azaltmak ve kaynaklarımızı daha verimli kullanmak gibi sürdürülebilirliği destekleyici eylemler yoluyla gezegenimize iyi bakmaya odaklandığımızın bir kanıtıdır.”

Faaliyet gösterdiği tüm bölgelerde üretim süreçlerini kontrol eden Kyocera, tüm çalışanlar ve iş ortakları için en uygun çalışma koşullarını sağlamak için proaktif yaklaşım izlerken, aynı zamanda çevreye saygılı davranmaya devam ediyor ve bu iradesini karbondioksit emisyonunu azaltma çalışmaları ve toner geri dönüşümü kampanyaları gibi faaliyetlerle ortaya koyuyor. Şirketin atık toner programı, Avrupa çapında 600.000 kg'lık boş toner toplanmasını ve Kyocera ürünlerinin kullanım ömürleri boyunca sürdürülebilir bir şekilde yönetilmesini sağlamayı amaçlıyor. Tüm bu girişimler, Kyocera'nın en önemli şirket felsefeleri olan “insan olarak doğru olanı yapma” ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme prensipleriyle de örtüşüyor.

ISO 14001'e ilk kez 2007 yılında alan Kyocera'nın sertifikasını yenilemesi, kuruluşun Avrupa, Orta Doğu ve Afrika' bölgesindeki büyümesinin yanı sıra sürdürülebilirliği ve çevresel sorumluluğu kilit bir öncelik olarak değerlendirmeyi sürdürdüğünü ortaya koymaktadır. Şirket, devam eden ve yeni başlayacak projeler doğrultusunda, 2018 Kasım ayında 27. yılını dolduracak olan KYOCERA Çevre Şartı ışığında çevre dostu yaklaşım ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Scroll to top