Kyocera Document Solutions Türkiye, Kyocera Grubu’nun 60. kuruluş yılını kutluyor

28 Mayıs 2019 Salı

Kyocera Document Solutions Türkiye, yeni marka kimliği lansmanının ardından bağlı olduğu Kyocera Grubu'nun 60. yıldönümünü kutluyor.

kyocera-60-yil-kutlama

Organizasyon, Dr. Kazuo Inamori tarafından Kyoto Ceramic Co. adıyla Nisan 1959'da 28 çalışanıyla Japonya'da kuruldu. 1982'de dört kardeş kuruluşla birleştikten sonra, şirket bugün sürdürdüğü Kyocera Corporation adını aldı. Dünya genelinde 70.000'den fazla çalışanı bulunan Kyocera Grubu 2019 yılında 1,623 trilyon yen gelir elde etti.

Geleneksel seramik işleriyle başlayan organizasyon, yıllar içerisinde otomotiv parçaları, elektronik cihazlar, güneş enerjisi üreten sistemler ve doküman çözümleri de dahil olmak üzere bir dizi ürün ve hizmet sunmak için faaliyet alanını genişletti. Kyocera günümüzde, süper bilgisayarlardan Uluslararası Uzay İstasyonu'na ve NASA’daki Mars Rovers’a kadar her türlü ortamda bulunabilecek çok çeşitli ürünler ve bileşenler sunmaktadır. 200'den fazla farklı seramik türünü kullanan grup, sayısız endüstri genelinde birçok yeniliğe öncülük etti.

Kyocera Document Solutions, bugün, grup içinde doküman çözümleri başlığı altında kilit bir rol oynuyor. Kyocera Grubu, 2000 yılında Mita Industrial Co. şirketini satın alarak ofis çözümleri endüstrisine girdi ve Kyocera Mita Corporation'ı yarattı. 2012 yılında ise, küresel düzeyde sektörün öncü lideri olarak konumunu pekiştirmek için Kyocera Document Solutions adı altında yeniden markalaştı.

Türkiye pazarında lider olan Kyocera Document Solutions Türkiye, ofis ortamında verimliliği artırmak için donanım ve yazılım çözümleri sunan, şirketin de önde gelen bölgesel merkezlerinden biridir.

Kyocera Document Solutions Türkiye, kendileri için yol gösterici olan Kyocera Grubu'nun bu başarısını kutlayarak onurlandırıyor.   

Organizasyon, sürdürülebilir büyümeye katkı sağlayacak, gezegenimizi daha verimli ve çevre dostu bir yer haline getirmek için dünya çapındaki çeşitli endüstrilerdeki müşterileri ile uzman bilgisini paylaşan mirasıyla gurur duyuyor.

Kyocera, Dr. Inamori tarafından kurulan şirket felsefesiyle tam uyum içinde çalışıyor. Dr. Inamori bunu, “Kyocera’nın tarihi, kimsenin yapmaya cesaret edemediği şeyleri yapma ve kimsenin daha önce cesaret edemediği yollar açma hikayesidir.” sözleriyle açıklıyor. Şirket, “Kutsal olana saygı duyun ve İnsanları Sevin” kurumsal sloganını takip ederek, dünyayı daha iyi ve daha sürdürülebilir bir yer haline getirecek çığır açan bir teknoloji sunmaya çalışıyor.

Dr. Inamori’nin küresel olarak kabul gören işletme felsefesi, mükemmelliği hedeflerken profesyonelliği anlamanın yolu üzerine kuruldu. Bu nedenle Dr. Inamori, 2009 yılında Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen Dünya Girişimcilik Forumu'nda “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görüldü.

Kyocera Grubu'nun geçtiğimiz 60 yılında, şirketin eşsiz iş büyümesi ve grubun faaliyet gösterdiği endüstrilerin her birinde başarılı olma konusundaki kararlılığı dikkat çekiyor.  Kyocera şimdi, robotik, Nesnelerin İnterneti, 5G, Yapay Zeka ve bulut bilişim gibi yeni teknolojilerle dolu modern dünyaya adapte oluyor. Kyocera, bu teknolojik evrime öncülük edecek ve  mükemmelliği sağlamak için bütün gelişmeleri gelecekteki iş stratejilerine entegre edecek.

Kyocera Grubu’nun 60. yıl kutlamaları ve genel tarihi hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz: https://global.kyocera.com/60th/

 

KYOCERA Document Solutions Türkiye Hakkında;

Kyocera Document Solutions Türkiye, merkezi Japonya’nın Osaka şehrinde bulunan dünyanın lider doküman çözümleri sağlayıcılarından Kyocera Document Solutions’un bir grup şirketidir. Şirketin portföyünde güvenilir ve çevre dostu MFP'ler ve yazıcıların yanı sıra müşterilerin doküman odaklı iş akışlarını optimize etmelerini ve yönetmelerini sağlayarak verimliliği artıran ofis uygulamaları ve danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Şirketin amacı, profesyonel uzmanlık ve empatik iş ortaklığı kültürüyle, kuruluşların değişim için bilgiyi işe aktarmalarına yardımcı olmaktır.

Kyocera Document Solutions, yarı iletken parçalar, endüstriyel ve otomotiv parçaları, elektronik cihazlar, güneş enerjisi panelleri ve cep telefonları konularında lider bir üretici konumunda olan Kyocera Corporation'ın alt kuruluşudur. 31 Mart 2019 itibarıyla 1,62 trilyon yen (yaklaşık 14,6 milyar dolar) ciroya sahip olan KYOCERA Grubu, Clarivate Analytics'in “Derwent Top 100 Global Innovators 2018-19” listesinde ve Forbes Dergisi’nin 2019 yılında yayımladığı dünyanın en büyük halka açık şirketlerinin yer aldığı “Global 2000” listesinde 655. olarak yer aldı.Scroll to top