Kyocera Dünya Veri Gizliliği Günü’nü Kutladı

04 Mart 2019 Pazartesi

Dünyanın önde gelen ofis baskı donanımları ve doküman çözümleri servis sağlayıcılarından KYOCERA Document Solutions Avrupa (Kyocera), 28 Ocak 2019’da on ikincisi gerçekleşen Dünya Veri Güvenliği Günü’nü kutladı.

2007 yılından bu yana kutlanan Dünya Veri Gizliliği Günü, şirketleri bilgilerini edindikleri, sakladıkları ve işledikleri müşterilerine, çalışanlarına ve diğer iş bağlantılarına karşı sorumlulukları ve bu bilgilerin korunmasının önemi konusunda bilinçlendirme amacını taşıyor. 

Baskı teknolojileri sektörünün önde gelen aktörlerinden Kyocera'da, müşteri ve işletme bilgilerinin kusursuz biçimde koruma altına alınmasını sağlayan sıkı bir veri güvenliği politikası sağlamanın önemine inanılıyor. Bu nedenle şirket ürünlerini ve çözümlerini mümkün olduğu kadar güvenli hale getirmeye odaklanırken, aynı zamanda veri güvenliğindeki en güncel trendleri sürekli izliyor ve iş süreçlerine uyguluyor.

KYOCERA Bilgitaş Turkey Doküman Çözümleri A.Ş. İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Türkay Terzigil, günümüzde veri güvenliğinin önemini ve Kyocera’nın konuya yaklaşımını şu şekilde açıklıyor;

“Her işletmenin mevcut ve potansiyel müşterilerinden, çalışanlarından ve iş ortaklarından topladığı verileri sistemlerinde barındırdığı ve işlediği dijital dönüşüm çağında, tüm şirketlerin kişisel verilerin korunmasını iş stratejilerinin ayrılmaz bir parçası haline getirmeleri gerekiyor. Günümüzde Türkiye’de 6698 no.lu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu başta olmak üzere çeşitli Kanun ve yönetmelikler bu konuda belli bir hassasiyeti zorunlu kılsa da, düzenlemelerin yeterli olduğunu gerekli bilincin tam anlamıyla oluştuğunu söylemek ne yazık ki mümkün değil. Pek çok işletme yasal gereklilikleri yerine getirmek adına alınması gereken minimum önlemleri alıyor, ancak herhangi bir veri sızıntısının işletme itibarı ve dolayısıyla kazancı üzerinde yaratabileceği yıkıcı etkiyi yeterince ciddiye almıyor.

Yapılan araştırmalar, günümüzün gelişmiş yazıcı ve fotokopi makinelerinin kötü amaçlı siber saldırganlar için en az bilgisayarlar kadar yaygın birer hedef olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle Kyocera olarak, başta TASKalfa serisi çok fonksiyonlu fotokopi makinelerimiz ve gelişmiş baskı güvenliği sağlayan doküman çözümlerimiz olmak üzere, tüm donanım ve yazılım ürünlerimizle müşterilerimizin ofislerinde eksiksiz veri güvenliğini sağlamalarına destek oluyoruz. Ürün ve çözümlerimiz dikkatle kurgulanmış bir kurumsal güvenlik stratejisinin parçaları olarak konumlandıklarında müşterilerimiz veri güvenliği konusunda en son önlemlerle korunduklarından emin olabiliyorlar. Bu noktada özellikle güvenli baskı ve kullanıcı yönetimi yazılımımız KYOCERA Net Manager, cihaz güvenlik raporlaması uygulamamız KYOCERA Secure Audit ve bulut tabanlı uzaktan filo yönetimi çözümümüz KYOCERA Fleet Services’tan oluşan Doküman Koruyucuları yazılımlarımızı tavsiye ediyoruz.”

 

 

 Scroll to top