Kyocera’nın Çevresel Duyarlılığı Japon Çevre Bakanlığı Tarafından Üst Üste 9. Kez Ödüle Layık Görüldü

01 Şubat 2019 Cuma

Kyocera Şirketler Grubu'nun (Kyocera) Nagano Okaya Fabrikası; Japonya Çevre Bakanlığı'nın düzenlediği Küresel Isınmayı Önleme Ödülleri çerçevesinde, “Çevresel Önlemlerin Uygulanması ve Yayılması” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Kyocera'nın bu anlamlı ödüle 2010'dan bu yana art arda dokuzuncu layık görülüşü, aynı zamanda “Çevresel Önlemlerin Uygulanması ve Yayılması” kategorisinde Japon bir şirket tarafından şimdiye kadar elde edilen en uzun süreli başarıyı simgeliyor. Ödül; Japonya Çevre Bakanlığı tarafından 1998 yılından bu yana her yılın Aralık ayında, Küresel Isınmayı Önleme Ayı çerçevesinde, iklim değişikliğinin önlenmesinde kayda değer başarılar gösteren bireylere, işletmelere ve organizasyonlara veriliyor. Kyocera’nın dünya çapında çevre ile ilgili aldığı diğer ödüller arasında Meksika'nın Üstün Çevresel Mükemmellik Ödülü ve art arda üç yıldır kazanılan ulusal “Çevresel Mükemmelliğin Tanınması” ödülü yer alıyor.

Kyocera'nın ödüle 9. kez aday gösterilişi, Japonya'nın Nagano Eyaleti Okaya Şehri yerel yönetiminin önerisiyle gerçekleşti. Şirketin bölgedeki tesisi, önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlayan çevre çalışmaları ve yerel topluma sağladığı katkılar ile ön plana çıktı. Yüksek verimli iklimlendirme ünitelerinin montajı, hava kompresörlerinin merkezileştirilmesi ve egzoz ısısının kullanılması da dahil olmak üzere benimsenen enerji tasarrufu faaliyetleri sayesinde tesis, yıllık karbondioksit salınımında yaklaşık 584 ton azalma sağlamayı başardı. Bunun yanı sıra tesiste yer alan güneş enerjisi üretim sistemleri tarafından ayrıca bir yılda 640 bin 440 kilowatt saat, yani ortalama 197 evi besleyecek miktarda elektrik üretildi. Kyocera, düzenlediği “Eko Dersler” ile bölgede yaşayan ve eğitim gören çocukların çevre koruma ve enerji tasarrufu konularında bilinç edinmelerine de destek oldu.

 Scroll to top