KYOCERA, Kar Amacı Gütmeyen CDP'nin “Tedarikçi Katılımı Lideri” Oldu

24 Mart 2020 Salı

Şirket, tedarik zinciri boyunca sera gazı azaltma faaliyetleri adına yüksek notlar elde etti

Kyocera Corporation (Başkan: Hideo Tanimoto) bugün, tedarik zinciri boyunca sera gazı emisyonlarını azaltma girişimleri için Tedarikçi Katılım Lideri olarak kabul edildiğini duyurdu.

Uluslararası kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan CDP tarafından, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen anketle, "Tedarikçi Katılımı Liderler Kurulu", mükemmel çevre kayıtları ve hedefleri ile tanınan şirketleri listeledi.

Kyocera Grubu, iç emisyonlar ve tedarik zincirinden kaynaklanan emisyonlar dahil olmak üzere, sera gazı emisyonlarını azaltmak için 2013 mali yılından 31 Mart 2030'a kadar % 30 oranında çevresel bir hedef belirledi. Özellikle CDP, Kyocera'nın sera gazı emisyonunu azaltmaya yönelik kapsamlı yaklaşımını övdü ve Kyocera'yı listede “Lider şirket” olarak seçti. Bu yıl CDP toplam adayların sadece %3ü olan 159 şirketi seçti. 2019 listesinde ayrıca 28 Japon şirketi bulunuyor.

Kyocera Grubu, geleneksel çerçevelerin ötesinde yeni sera gazı azaltma yaklaşımları izleyerek; sürdürülebilir, düşük karbonlu bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaya devam edecektir.

CDP Hakkında

CDP(Carbon Disclosure Project: Karbon Saydamlık Projesi) 2000 yılında İngiltere'de kurulmuş, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. CDP, dünyanın dört bir yanındaki kurumsal yatırımcıların temsilcisi olarak faaliyet göstererek dünya çapındaki büyük şirketleri iklim değişikliği, seracılık hakkında bilgi vermeye teşvik eder. Gaz emisyonları, su yönetimi ve diğer çevresel kaygılar ile bu şirketleri değerlendirir.

Neler yapıyoruz:

https://www.kyoceradocumentsolutions.com.tr/index/about/environment.html

 Scroll to top