İstanbul Kültür Üniversitesi

Eğitim

İstanbul Kültür Üniversitesi, güvenli merkezi dokümantasyon sistemi ile kontrolü sağlıyor.

Genel Bilgi

İstanbul Kültür Üniversitesi, 9 Temmuz 1997'de Bakırköy, İstanbul'da kurulan vakıf üniversitesidir. Üniversite; Ataköy, Şirinevler ve İncirli Kampüsü olarak üç kampüste faaliyet göstermektedir.

Durum

İstanbul’da üç ayrı lokasyonda eğitim hizmeti veren İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) dağınık şekilde konumlandırılmış farklı markalardan oluşan çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcılar kullanmaktaydı. İKÜ kartlı sistemler ile takip edilen ve kullanıcıların kontör ile çıktı alabilecekleri güvenli bir merkezi dokümantasyon sistemi kurmak istiyordu.

Çözüm

  • Kültür Üniversitesi’nin üç ayrı kampüsünde kullanılan 7 farklı markadan oluşan çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcıların sayısı %40 azaltılarak KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcı modelleri ile degistirildi.
  • Cihazlara KYOcapture akıllı tarama, Equitrac Express kartlı sistem ve KMnet Admin uzaktan yönetim yazılım çözümlerinin entegrasyonu yapıldı.
  • KYOCERA HyPAS platformu üzerinden KYOCERA Bilgitas Yazılım Çözümleri ekibinin gelistirdigi “Kredi Yükleme Uygulaması” ile ögrencilerin cihaz panelleri üzerinden kredi kartı bilgilerini girerek öğrenci kartlarına yükledikleri kredi ile fotokopi ve çıktı alabilmeleri sağlandı.
  • KYOCERA Bilgitaş Yazılım Çözümleri ekibinin gelistirdiği KYOCERA HyPAS “Mobil Print” uygulaması ile kullanıcıların cep telefonlarına gelen e-postaların KYOCERA cihazları üzerinden görüntülenip basılabilmesi sağlandı.

Sonuçlar

  • İKÜ’nün dokümantasyon maliyetleri %35 oranında düsürüldü.
  • Öğrenci kartlarına yüklenen kontörler ile KYOCERA cihazlarından fotokopi ve çıktı alabilme sayesinde gereksiz çıktıların azaldığı, renkli baskıların kontrol altına alındığı güvenli baskı sistemi kuruldu.
  • Equitrac ve KMnet Admin ile KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler üzerinde yapılan tüm işlemler kisi veya departman bazında izlenebilir ve raporlanabilir hale geldi.
  • KYOCERA Bilgitaş Yazılım Çözümleri ekibinin gelistirdiği KYOCERA HyPAS “Mobil Print” uygulaması ile kullanıcıların cep telefonlarına gelen e-postaların KYOCERA cihazları üzerinden görüntülenip basılabilmesi sağlandı ve raporlanabilir hale geldi.


İndir

Müşteri Görüşü

"Mevcutta kullandığımız çok fonksiyonlu fotokopi ve yazıcılarımızın sayısını optimize ederek merkezi sekilde
yönetilen güvenli baskı sistemi kurmayı hedefledik. KYOCERA ürünlerini dayanıklılığı, kolay kullanılır olması,
düsük enerji tüketimleri sebebiyle tercih ettik. Demolarda KYOCERA ürünlerinin güvenli baskı çözüm uygulamaları
ile gösterdiği uyumluluk ve yüksek performans sayesinde, 2012-2013 eğitim dönemi itibariyle yeni güvenli
dokümantasyon sistemimiz öğrencilerimizin hizmetine sunuldu."

 Ender Rıza EKICI, IKÜ Bilgi Islem Daire Baskanı

Scroll to top