İtalyan Lisesi I.M.I

Eğitim

İtalyan Lisesi I.M.I. KYOCERA doküman çözümleri ile %25 tasarruf etti.

İtalyan lisesi KYOCERA A3 fotokopi makineleri ile kolay yönetilebilir, raporlanabilir bir sürece adım attı. Maliyetlerini de olumlu etkileyen ürünler sayesinde tasarruf sağlamaya başladı.

Genel Bilgi

Özel İtalyan Lisesi I.M.I., Türkiye’de İtalyan okulunun temsilcisidir. Okul, genç İtalyan ve Türk öğrencilerinin kişilik oluşumları ile Avrupa ve dünya vatandaşı olmaları yönünde çalışır. Bu amaçla, ortak değerler ve farklı olana saygı çerçevesinde, gerek Türk, gerekse İtalyan kültürleri aracılığıyla yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri gerçeklikle bağdaşmış geniş bir vizyon kazandırma yönünde yapılmaktadır.

Durum

Bünyesinde yaklasık 450 ögrenci ve 60 ögretmen bulunan Özel Italyan Lisesi I.M.I, farklı markalara ait çok fonksiyonlu fotokopi makineleri kullanmaktaydı. Okul servis hizmetini tek noktadan
alabileceği, baskı kalitesi yüksek, kullanımı kolay, düşük maliyetli ürünler ve doküman takip sistemine ihtiyaç duymaktaydı.

Çözüm

  • Özel Italyan Lisesi I.M.I’nın kullandığı farklı markalara ait 4 adet fotokopi makinesinin yerine kiralama ve sayfabaşı sözleşme yöntemiyle KYOCERA A3 Siyah Beyaz TASKalfa 300i ve A3 Renkli TASKalfa 2551ci çok fonksiyonlu fotokopi makineleri konumlandırıldı.
  • Ücretsiz KYOCERA KM Net Accounting yazılımı kullanılarak kişi ve departman bazlı doküman takip sistemi olusturulmuş oldu. Konumlandırılan KYOCERA cihazların standart tarama fonksiyonları sayesinde iş akışı hızlandı.

Sonuçlar

  • KYOCERA cihazlarla birlikte ücretsiz olarak sunulan KM Net Accounting yazılımı ile idari ve akademik kadronun aldığı baskılar takip edilir hale geldi. Aylık ortalama 20.000 sayfa A4 baskı hacmi olan okulun baskı hacimleri kontrol altına alınarak baskı maliyetleri %25 oranında azaltıldı.
  • KYOCERA makineler sayesinde kurumun kaliteli b askı alma ihtiyacı sorunsuz bir şekilde giderilmiş oldu.
  • Sunulan ürünlerin sahip olduğu e-postaya tarama ve klasöre tarama özellikleri sayesinde operasyonel süreç verimliliği artırılarak ders notları ile resmi evraklar öğrenciler ve çalısanlara mail yoluyla kolayca iletilebilir hale geldi.


Müşteri Görüşü

“Servis ve bakım hizmetlerimizi KYOCERA Bilgitas’tan alıyor olmak operasyonel süreçlerimizin verimliliğini önemli ölçüde geliştirdi. KYOCERA ürünlerinin kullanımı kolay bir kullanıcı ara yüzüne sahip
olması ve ortak yazıcı sürücüleri kullanması akademik ve idari kadrolarımıza kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda satış sonrası servis hizmetlerinin profesyonelliği sayesinde verimliliklerini artırmaktadır.
KYOCERA cihazlarının düşük toplam sahip olma maliyeti ile çıktı giderlerimizde önemli ölçüde azalma sağladık.”

Massimo Di SEGNI, Italyan Lisesi Okul Müdürü

Scroll to top