Çak Tekstil /LTB Jeans

Tekstil ve Hazır Giyim

Çak Tekstil, Maliyet Avantajı ve Servis Kalitesine Kyocera ile Kavuştu

LTB Jeans markasını bünyesinde barındıran Türkiye’nin lider tekstil perakendecilerinden Çak Tekstil; KYOCERA ile hızlı ve güvenli baskıya, maliyet avantajına, önemli dokümanları etkin biçimde dijitalleştirme imkanına ve kapsamlı baskı güvenliğine ulaştı.

Genel Bilgi

Tekstil sektöründe uzun yıllar biriktirdiği tecrübeyi 1995 yılında kurduğu LTB Jeans markasıyla taçlandıran ve günümüzde Türkiye tekstil perakendeciliği sektörünün öncülerindendir. Genel Merkezi İstanbul Güneşli’de bulunan Çak Tekstil; Türkiye çapındaki 600’den fazla mağazasının yanı sıra Avrupa ve Amerika’daki satış lokasyonlarıyla da üstün ürün ve hizmet kalitesini sürdürmektedir.  

Durum

Türkiye’nin en büyük tekstil perakendecilerinden olan Çak Tekstil (LTB Jeans); KYOCERA Bilgitaş ile tanışmadan önce farklı bir markaya ait cihazlar kullanıyordu. Eski marka ile servis yetersizliği, arızaya müdahale sürelerinin çok uzun olması, siparişi verilen tonerlerin uygun sürede ulaşmaması, çalışılan bayiden verim alamama, mevcut kullanıcı tanımlama uygulamasının yavaş olması, masaüstü kullanıma uygun olmaması ve tuşlu cihazlarda çalısmaması gibi sorunlar yasayan  firma bu problemleri ortadan kaldıracak, aynı zamanda departmanlardaki yoğun kağıt trafiğini düzenleyecek bir çözüm arayışına girdi.

Çözüm

  • Çak Tekstil’in Güneşli’de yer alan Genel Merkezi ve Adapazarı fabrikası dahil olmak üzere çesitli lokasyonlarına başta ECOSYS M3550idn, TASKalfa 3252ci ve ECOSYS P6035cdn olmak üzere toplam 64 adet KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makinesi ve yazıcı kuruldu.
  • Firmanın hassas belgelerinin güvenliğinin sağlanması, baskı maliyetlerinin kontrol altına alınması ve doküman yönetiminin iyileştirilmesi için HyPAS™ özellikli KYOCERA MFP’lere FollowMe özelliğine sahip MyQ yazılımı entegre edildi.
  • Çak Tekstil’deki yoğun doküman trafiğinin kontrol altına alınması ve dokümanların etkin biçimde arşivlenebilmesi ve kağıt tüketiminin azalması için DocuWare uygulamasından faydalanıldı.

Sonuçlar

  • Sunucu üzerinden çalıstığından hem dokunmatik, hem de tuşlu cihazlara kurulabilen MyQ yazılımı ve uygulamaya gömülü FollowMe özelliği sayesinde Çak Tekstil çalısanlarının çıktılarını yazıcıda unutma sorunları ortadan kalktı. Firma yetkilileri MyQ ile baskı maliyetlerini kişi ve departman bazında takip edebilmeye, hangi kullanıcıların hangi MFP özelliklerine erişebileceklerine (renkli baskı, tek yüzlü baskı gibi) dair ayarlamalar yapabilmeye başladılar. FollowMe ile çalısanların ihtiyaç duydukları çıktıları MyQ’nun kurulu oldugu herhangi bir cihazdan alabilmeleri iş akışının hızlanmasını sağladı.
  • KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makinelerine yüklenen DocuWare yazılımı Çak Tekstil’de önce muhaberat departmanında gelen/giden evrakların dijital olarak şirket veritabanına aktarılıp tarih ve giriş numarasına göre arşivlenmesi amacıyla kullanıldı. Uygulama daha sonra departman bazında kullanılmaya başlandı. Bugün başta ihracat olmak üzere pek çok departmanda DocuWare’in avantajlarından faydalanılıyor.
  • MyQ’nun sunduğu iş takibi ve analiz imkanları sayesinde baskı maliyetlerinde %15 oranında azalma sağlandı.


Müşteri Görüşü

"Çak Tekstil olarak ofislerimizde kullandığımız cihazlarda en önem verdiğimiz konular maliyet, güvenlik
ve servis kalitesi. Önceden çalıştığımız markayla özellikle teknik servis ve bayiyle iletişim konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorduk. KYOCERA ile de fiyat ve teknik servis konusunda ihtiyaçlarımıza cevap verecek bir çözüm ararken tanıştık ve uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Ortak alanlardaki MFP ve yazıcılarımızın
MyQ uygulaması ile şifrelenmiş olması bizim için son derece önemli olan ISO27001 bilgi güvenliği standartlarına uyum sağlama noktasında faydalı oldu. KYOCERA ile hem istediğimiz hız ve kalitede teknik servis yardımı alabiliyor, hem de firmamızda alınan çıktıları kişi, departman ve özellik bakımından takip ve kontrol edebiliyoruz. Maliyeti yükselten renkli ve/veya tek taraflı çıktı özelliklerini gerekli durumlar dışında kullananları tespit edip gerekli uyarıları yapabiliyoruz. Bunun yanı sıra MyQ’nun sağladığı güvenlik özellikleri rutin ISO27001 denetimlerinde baskı güvenliği kriterlerini sağlama konusunda işimizi kolaylaştırıyor. KYOCERA’yı baskılarını kontrol altına almak isteyen her
firmaya tavsiye ederiz.”

Engin AYATA, Mehmet KIRIK  Teknik Servis Müdürü, Teknik Servis Sorumlusu

Scroll to top