Atlas Copco

Üretim

Atlas Copco Türkiye, KYOCERA Ürünleri ile Güvenli Çıktı Almaya Başladı

Atlas Copco Türkiye, KYOCERA Ürünleri ve MyQ çözümü ile doküman yönetimini ele alarak iş akışını etkinleştirdi. BT yükü hafiflerken, tüm kullanıcılar efektif iş akışı sayesinde zaman tasarrufu yapmaya başladı.

Genel Bilgi

Atlas Copco, merkezi İsveç'te olan, endüstriyel araçlar ve ekipmanı üreten bir firmadır. 20 ülkede 68 merkezde üretim yapan ve 33.000'i aşkın personel çalıştıran küresel bir kuruluştur. Şirketin Türkiye şubesinde 200 civarı personel bulunmaktadır.

Durum

Endüstriyel ürün ve servis çözümlerinde dünya lideri konumuna sahip bir grup olan Atlas Copco, Türkiye’deki yapılanmasında farklı markalardan oluşan çok fonksiyonlu fotokopi ve kişisel masaüstü lazer yazıcılar kullanmaktaydı. Atlas Copco takibi ve yönetimi kolay, renkli baskıların kontrol altına alındığı, gereksiz kâğıt israflarının önlendiği düşük maliyetli dokümantasyon sistemine ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

  • Atlas Copco’nun mevcutta kullandığı ürünlerinin sayısı %20 oranında azaltılarak KYOCERA TASKalfa 4500i, TASKalfa 3550ci, TASKalfa 300i, FS-1370DN, FS-3640MFP ve FS-C2126MFP+ modellerinden oluşan çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcılar konumlandırıldı.
  • Cihazlara entegre edilen MyQ kartlı sistem sayesinde kullanıcı bazında takip edilen güvenli baskı sistemi kuruldu. IBM OS/400 ortamında kullanıcı bazında baskı adetleri doğru şekilde raporlanabilir hale getirildi.
  • MyQ Easy Scan özelliği sayesinde cihazlar üzerinden taranan dokümanlar sadece kullanıcının girişi ile kolaylıkla mail adreslerine gönderilebilir hale geldi.

Sonuçlar

  • Ortak kullanıma açılan düşük toplam sahip olma maliyetli KYOCERA ürünleri ile dokümantasyon % 40 maliyetleri %40 oranında azaltıldı.
  • Maliyet Düşüşü Kullanıcıların MyQ kartlı sistem üzerinden iş listesini görerek işlerini silebilme, erteleme seçenekleri ile gereksiz baskılar engellenerek dokümanların güvenliği sağlandı.
  • MyQ’nun gelişmiş on-line izleme ve raporlama sistemi ile kullanıcı bazında takip edilen bir sistem kuruldu.


Müşteri Görüşü

“KYOCERA ürünlerini kalitesi, dayanıklılığı, kullanım ve entegrasyon kolaylığı için tercih ettik. Doğru analiz sayesinde en uygun özellikte ve adette ürünlere yönlendirildiğimiz için proje başından
kurulum sonrası eğitime kadar çok rahat ve sorunsuz bir süreç yaşadık. Mevcut yapımızdaki birçok eski ve yeni bilişim altyapı sistemimizle uyum sağlayan KYOCERA ürünlerini tek bir sürücü ile
kullanabilir olduk. Servis ve sarf malzeme ihtiyaçlarımızın zamanında karşılanması, doküman takip ve güvenli baskı özellikleri hem kullanım maliyetlerimizi düşürdü hem de bilgi işlem ekibimizin adam saatini daha verimli kullanmamıza olanak sağladı.”

Koray UZELLİ, Atlas Copco Türkiye IT Takım Lideri

Scroll to top