Axa Sigorta

Sigortacılık

Axa Sigorta KYOCERA Doküman Çözümleri ile %25 tasarruf etti

AXA Sigorta, KYOCERA Bilgitaş'ın sunduğu çözümler ile pratik ve hızlı iş akışına kavuştu. Aynı zamanda ihtiyaç duyduğu elverişli güvenlik fonksiyonlarını da elde etti.

Genel Bilgi

AXA Grubu, finansal koruma ve fon yönetimi alanında dünya lideri konumundadır ve A.M Best'e göre dünyanın en büyük sigorta grubudur.

Durum

Dünya’nın lider sigorta şirketlerinden Axa Sigorta, Istanbul’da bulunan Türkiye Genel Müdürlük binası başta olmak üzere 9 bölge ofisi ve 3 bölge temsilciliğinde, baskı takibi ve güvenliğin
sağlanması açısından kartlı sistem içeren yazıcı ve fotokopi makineleri kullanıyordu. Ancak baskı kalitesi yetersizdi ve edinilen raporların sonuçları tutarlı değildi. Bu durum firmanın
maliyet hesaplamasını olumsuz etkilemekteydi. Ayrıca firmanın acentelerine her ay düzenli olarak gönderdiği binlerce komisyon gider belgelerinin kopyalarına diledikleri an ulaşamamaları da iş akışını yavaşlatıyordu. Firmanın dokümantasyon sisteminde yeni bir yapılandırmaya ihtiyaç duyuluyordu.

Çözüm

  • Axa Sigorta’nın kullandığı farklı marka ürünler yerine KYOCERA TASKalfa 3010i, 4500i, 6501i ve 2551ci çok fonksiyonlu fotokopi makineleri ile FS-4200DN yazıcı kurulumu yapıldı.
  • Fotokopi makinelerine personelin kendi kartlarıyla giriş yapmasına imkan veren güvenli baskı çözümü Equitrac yapılandırıldı. Bu sayede çıktı takip sistemi başladı; kullanıcı bazlı, sağlıklı ve tutarlı raporlar alınmaya başlandı.
  • NSI Autostore tarama çözümü ile firmanın acentelerine gönderdiği komisyon gider belgelerinin kopyalarına hızlıca ulaşımı sağlandı. Firma belgeleri gönderme aşamasından önce taranacak şekilde bir iş akısı oluşturdu, bu sayede doküman üzerindeki barkodlar ile belgeler acente bazında ayrıştırılarak, AXA’nın kendi yazılım sistemleri tarafından kolayca işlenecek şekilde sisteme dahil edildi.
  • Firmanın gün içerisindeki dokümantasyon taleplerine hızlıca yanıt verebilmek adına Genel Müdürlük lokasyonunda görevli bir KYOCERA Bilgitaş teknik personel hizmet vermeye başladı.

Sonuçlar

  • Uzun ömürlü KYOCERA fotokopi ve yazıcılar ile Equitrac güvenli baskı çözümü sayesinde %25 seviyesinde bir maliyet avantajı yaşandı. Tüm iş süreçlerinde verimlilik kazanıldı.
  • Equitrac baskı çözümü sayesinde çıktı miktarı takip edilmeye başlandı. Güvenli baskı ile gizlilik sağlandı. Sistemin verdiği tutarlı ve doğru raporlar sayesinde bütçe ve finans birimlerindeki veriler düzeldi.
  • NSI Autostore ile KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler ile taranan ve iş akışına dijital olarak dahil edilen dokümanlar, sistemde kolayca kullanıcının ekranında görüntülenebilir hale geldi.


Müşteri Görüşü

“KYOCERA Bilgitaş’ın çözüm odaklılığı, servis desteğindeki profesyonelliği, doküman hizmetlerinin yönetimine yönelik ihtiyacımızı hızlıca anlaması ve önerilen KYOCERA dokümantasyon çözümlerinin bu
ihtiyaçları karşılayacak nitelikte olması ile işbirliğimiz başladı. Düşük maliyetli profesyonel ürünler ve bu ürünlere entegre çalışan Equitrac, AXA Sigorta’ya gözle görülür avantajlar sağlamaktadır.
Verimliliğimizi hatasız ölçüyor, değerlendirebiliyor, gerekirse önlem alma sansı elde ediyoruz. Equitrac, bütçemizin yanı sıra kişisel çıktıların korunmasında da önemli bir rol oynamaktadır. Doküman yönetimi alanında NSI Autostore kullanıyor olmamız ise zaman ve is gücü kaybını
engellemektedir. Baştan sona tüm is süreçlerimizde her geçen gün maliyet avantajı sağlanmaktadır.
Son derece memnun olduğumuz bu projede emek vermekte olan uzman personele teşekkür ederiz.”

Ilkay KARACAN, AXA Sigorta Idari Isler Müdürü

Scroll to top