Borusan Holding

Holding

Yüksek hacimli çıktı ortamında verimli standardizasyon ve maliyet tasarrufu.

Borusan Holding, baskı maliyetlerini kontrol altına almak ve verimliliği artırmak için cihaz filosunu düzenledi. Tüm KYOCERA cihazlara doküman yönetim yazılımını entegre edilerek, ağ yönetimi çok daha etkin hale getirildi.

Genel Bilgi

Türkiye'nin önde gelen sanayi ve hizmet gruplarından biri olan Borusan Holding, Toplam Kalite Yönetimi olarak bilinen Altı Sigma metodu çerçevesinde 4 ana iş kolunda iş süreçlerini kontrol etmektedir. Altı Sigma’da hedef, değişkenliği ve sapmayı minimuma indirerek ürün ve süreçleri optimize etmektir.

Durum

Borusan Holding’in, yıllık 1.300.000 sayfa renkli baskı ve 10.000.000 sayfa siyah baskı hacmi bulunmaktaydı. Borusan Altı Sigma yaklaşımına bağlı kalarak, yüksek kaliteli doküman çıktıları, güvenilir, verimli ve ekonomik doküman yönetimi sağlayabilecek bir çözüm ortağı ile çalışmayı istiyordu. Borusan’ın makine parkı 20 farklı markadan oluşan toplam 758 adet yazıcı ve çok fonksiyonlu üründen oluşmaktaydı.

Çözüm

  • Borusan Holding’in 18 ayrı lokasyonundaki makine parkının analizi sonrasında mevcut cihazlar KYOCERA FS-C2126MFP, TASKalfa 420i, TASKalfa 520i, KM–2560, FS-1128MFP ve FS-3920DN modelleri ile değiştirildi. KYOCERA’nın düşük maliyet ve daha az atık konseptine dayanan ECOSYS teknolojili ve ortak sürücü ve kullanıcılı paneline sahip cihazları ile optimal standardizasyon sağlandı.
  • Equitrac doküman çıktı yönetim yazılımı tüm KYOCERA cihazlarına entegre edildi. Dış kaynak kullanarak yaptırılan özel baskı işleri KYOCERA Bilgitaş baskı merkezinde toplandı.
  • Tüm servis ve bakım hizmetleri KYOCERA Bilgitaş tarafından sağlandı.

Sonuçlar

  • Mevcut cihaz adetlerinde yaklaşık %50 oranında azalma sağlanması ve Kyocera ürünlerinin sunduğu düşük toplam sahip olma maliyeti sayesinde %20’lik maliyet düşüşü sağlandı.
  • Equitrac ile doküman güvenliğinde önemli oranda gelişme sağlandı; Kullanıcının makineye şifre girmeden baskı alamıyor olması sayesinde çıktısı alınıp makine başında unutulan çıktıların sayısı azaldı.
  • Equitrac yazılımının cihaz izleme ve detaylı raporlama özellikleri ile tek merkezden verimli network yönetimi sağlandı.
  • Verimli ve proaktif network bakım ve tedarik yönetimi sayesinde optimal üretkenliğe erişildi.


Müşteri Görüşü

"Servis ve bakım hizmetlerimizi merkezi olarak KYOCERA Bilgitaş’tan alıyor olmak, iş süreçlerimizin verimliliğini önemli ölçüde geliştirdi. KYOCERA ürünlerinin pratik kullanıcı arayüzüne sahip olması ve ortak yazıcı sürücüleri kullanması çalışanlarımıza kullanım kolaylığı sağladı ve iş verimliliğini artırdı. KYOCERA cihazlarının düşük toplam sahip olma maliyeti ise baskı maliyetlerimizi büyük ölçüde azalttı."

Funda ÖZTÜRK, Borusan Grubu Satınalma Müdürü

Scroll to top