Borusan Holding

Üretim

Yüksek hacimli çıktı ortamında verimli standardizasyon ve maliyet tasarrufu.

Borusan Holding cihaz serisini çıktı maliyetlerini azaltmak için düzenledi. Tüm KYOCERA ürünlerle doküman yönetim yazılımını entegre ederek, ağ yönetimi, ağ yönetimi çok daha etkin hale geldi.

Genel Bilgi

Türkiye'nin önde gelen sanayi ve hizmet gruplarından biri olan Borusan Holding, Toplam Kalite Yönetimi olarak bilinen Altı Sigma metodu çerçevesinde 4 ana iş kolunda iş süreçlerini kontrol etmektedir. Altı Sigma’da hedef, değişkenliği ve sapmayı minimuma indirerek ürün ve süreçleri optimize etmektir.

Durum

Borusan Holding’in, yıllık 1.300.000 sayfa renkli baskı ve 10.000.000 sayfa siyah baskı hacmi bulunmaktaydı. Borusan Altı Sigma yaklaşımına bağlı kalarak, yüksek kaliteli doküman çıktıları, güvenilir, verimli ve ekonomik doküman yönetimi sağlayabilecek bir çözüm ortağı ile çalışmayı istiyordu. Borusan’ın makine parkı 20 farklı markadan oluşan toplam 758 adet yazıcı ve çok fonksiyonlu üründen oluşmaktaydı.

Çözüm

  • Borusan Holding’in 18 ayrı lokasyonundaki makine parkının analizi sonrasında mevcut cihazlar KYOCERA FS-C2126MFP, TASKalfa 420i, TASKalfa 520i, KM–2560, FS-1128MFP ve FS-3920DN modelleri ile değiştirildi. KYOCERA’nın düşük maliyet ve daha az atık konseptine dayanan ECOSYS teknolojili ve ortak sürücü ve kullanıcılı paneline sahip cihazları ile optimal standardizasyon sağlandı.
  • Equitrac doküman çıktı yönetim yazılımı tüm KYOCERA cihazlarına entegre edildi. Dış kaynak kullanarak yaptırılan özel baskı işleri KYOCERA Bilgitaş baskı merkezinde toplandı.
  • Tüm servis ve bakım hizmetleri KYOCERA Bilgitaş tarafından sağlandı.

Sonuçlar

  • Mevcut cihaz adetlerinde yaklaşık %50 oranında azalma sağlanması ve Kyocera ürünlerinin sunduğu düşük toplam sahip olma maliyeti sayesinde %20’lik maliyet düşüşü sağlandı.
  • Equitrac ile doküman güvenliğinde önemli oranda gelişme sağlandı; Kullanıcının makineye şifre girmeden baskı alamıyor olması sayesinde çıktısı alınıp makine başında unutulan çıktıların sayısı azaldı.
  • Equitrac yazılımının cihaz izleme ve detaylı raporlama özellikleri ile tek merkezden verimli network yönetimi sağlandı.
  • Verimli ve proaktif network bakım ve tedarik yönetimi sayesinde optimal üretkenliğe erişildi.


Müşteri Görüşü

"Servis ve bakım hizmetlerimizi merkezi olarak KYOCERA Bilgitaş’tan alıyor olmak operasyonel süreçlerimizin
verimliliğini önemli ölçüde geliştirdi. Gerçek şu ki, KYOCERA ürünlerinin eşsiz kullanıcı arayüzüne sahip
olması ve ortak yazıcı sürücüleri kullanması çalışanlarımıza kullanım kolaylığı sağlarken aynı zamanda
onların verimliliklerini artırmaktadır. KYOCERA cihazlarının düşük toplam sahip olma maliyeti ile çıktı
giderlerimizde önemli ölçüde azalma sağladık."

Funda ÖZTÜRK, Borusan Grubu Satınalma Müdürü

Scroll to top