Beymen

Tekstil ve Hazır Giyim

KYOCERA ile Veri Güvenliğine Uyum ve Baskı Yönetimi Bir Arada

Türkiye moda sektörünün öncü isimlerinden Beymen; KYOCERA ile güncel veri güvenliği standartlarına uyumda kolaylık ve etkin baskı yönetimi olanaklarına kavuştu.

Genel Bilgi

İlk hazır giyim mağazasını 1971 yılında İstanbul'da açan Beymen, günümüzde Türkiye moda sektörünün öncü isimlerinden olup lüks moda perakendeciliği ve lüks online perakendecilik alanlarında hizmet vermektedir. Kendi tasarımlarında "sınıfının en iyisi" olarak kabul gören Beymen, Türkiye'nin dört bir yanındaki mağaza lokasyonlarında kendi markalı ürünlerinin yanı sıra toplam 900'den fazla yerli ve yabancı lüks hazır giyim markasının ürün satışlarını gerçekleştirmektedir. Online lüks giyim ve ayakkabı kategorilerinde pazar lideri olan marka 1987 yılında ülkemizi "Koşulsuz Müşteri Mutluluğu" kavramıyla tanıştırmış olup, faaliyetlerini günümüzde de bu ilke çerçevesinde sürdürmektedir.

Durum

KYOCERA Bilgitaş ile çalışmaya başlamadan önce Beymen'de farklı bir üreticiye ait fotokopi makineleri ve yazıcılar kullanılıyordu. Özellikle eski cihazların çoğunluğunun yalnızca siyah beyaz baskı alabiliyor olması, baskı maliyetlerinin takibinin ve raporlamasının istendiği biçimde yürütülememesi, baskı işlerinin kullanıcı / departman bazlı yönetilebilirliğinin olmaması ve doküman güvenliğinin etkin biçimde sağlanamıyor olması nedeniyle Beymen, hem baskı cihazlarını yenilemek, hem de raporlama ve hesap denetimi imkanlarını güçlendirmek amacıyla yeni bir doküman çözümleri iş ortağı aramaya yöneldi.

Çözüm

  • Beymen'in İstanbul Maslak'ta bulunan Genel Müdürlüğü'ne ve mağaza lokasyonlarına; 9 adeti Genel Müdürlük binasında olmak üzere; aralarında TASKalfa 3050ci, 3051ci, 4551ci ve 5551ci modellerinin de bulunduğu, çoğunluğu A3 renkli MFP'lerden oluşan toplam 45 adet KYOCERA MFP ve yazıcı kuruldu.
  • Artan raporlama, maliyet kontrolü ve kullanıcı alışkanlıklarını fonksiyon bazında izleyebilme ihtiyaçlarına yönelik olarak Beymen'e; baskı işlerinin güvenliğini, kontrolünü ve maliyet etkinliğini sağlayan KYOCERA MyQ yazılım çözümü tavsiye edildi.
  • MyQ çözümü ile Beymen'deki baskı ortamının ve baskı cihazlarında işlem gören verilerin güvenliği sağlandı. Bu sayede işletme, ilerleyen dönemde ortaya çıkan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nun baskı güvenliği ile ilgili kriterlerine zorlanmadan ve vakit kaybetmeden uyum sağladı.

Sonuçlar

  • Beymen'in çeşitli lokasyonlarına konumlandırılan ortak alanlara yerleştirilen KYOCERA donanım ürünleri ile firmanın mağazalarında ve özellikle bütçeleme dönemlerinde Finans departmanında ihtiyaç duyulan yoğun baskı kapasitesi karşılandı.
  • Cihazlara kurulan MyQ yazılım çözümü ile firmanın kullanıcı ve departman bazlı baskı kontrolü ve düzenli raporlama gerçekleştirmesi sağlandı. MyQ'nun kurulmasından kısa bir süre sonra işletme çapında renkli baskıları %70 oranında kısıtlama yoluna giden Beymen, bu hamleyle baskı işlerinde %50'den fazla maliyet avantajı yakaladı. İlerleyen dönemde MyQ'nun kullanıcı izinleri ve kota işlevleri maliyet kontrolü amacıyla kullanılmaya devam etti.
  • MyQ'yla birlikte kurulan kart okuyucular sayesinde Beymen çalışanları fotokopi makinelerine kendilerine özel şirket kartlarıyla giriş yapmaya başladılar. Kartlı kimlik doğrulama işlevi, Beymen'de hassas bilgiler içeren dokümanların baskı cihazı tepsilerinde unutulması sorununu ortadan kaldırdı ve doküman güvenliğini sağladı.


İndir

Müşteri Görüşü

“KYOCERA Bilgitaş ile eski baskı hizmet sağlayıcımızla sözleşme dönemimizin sona ermesiyle tanıştık. Başlangıçta sağlanan toplam sahip olma maliyeti avantajı ile kurulan ilişkimiz, KYOCERA'nın donanım ürünleri ve kurumsal denetim ve raporlama ihtiyaçlarımızı karşılayan MyQ çözümü sayesinde daha da sağlamlaştı.
KYOCERA MyQ'nun avantajlarından en çok masraf yönetimi, veri koruma düzenlemelerine uyumluluk ve baskı kontrol politikaları konularında faydalandık. Uygulamanın kullanıcılar cihaz başına gidip kimliklerini doğrulamadan baskı almalarına izin vermeyen güvenli baskı işlevi sayesinde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standartları ve Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesindeki baskı güvenliği şartlarına zorlanmadan uyum sağlayabildik. Aldığımız çalışan ve departman bazlı baskı hacmi raporları ile ödeme dönemlerinde karşılaşacağımız fatura miktarını önceden hesaplayabilmek, finansal süreçlerde bize büyük kolaylık sağladı. Bunların yanı sıra, MyQ'nun maliyetli işlemler olan renkli ve tek yüzlü baskı alma imkanının yalnızca gerekli kullanıcılara, gerekli miktarlarda tanınmasını mümkün kılan kota uygulama işlevleriyle baskı maliyetlerimiz önemli ölçüde azaldı ve kontrol edilebilir hale geldi."

Berkan Şenoğlu Beymen IT Altyapı ve Operasyon Destek Müdürü

Scroll to top