Daikin

İklimlendirme

Isıtma, soğutma ve havalandırma alanlarında Türkiye pazarının en geniş ürün gamına sahip olan Daikin, KYOCERA ile %40'a varan maliyet avantajı yakaladı.

Genel Bilgi

1950’li yıllardan bu yana dünyanın önde gelen klima üreticilerinden olan ve alanında pek çok yeni teknolojigeliştiren Daikin, 1978 yılında girdiği Türkiye pazarında bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanlarında en geniş ürün gamına sahip firma olup üstün ürün kalitesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye’nin Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Trabzon olmak üzere toplam 6 ildeki bölge müdürlüklerinin yanı sıra ülke çapında toplam 170 bayisi, 500 satış ofisi ve 501 yetkili servisi bulunmaktadır.  

Durum

Daikin, KYOCERA Bilgitaş işbirliğinin başlamasından önce Genel Merkez ve farklı lokasyonlarında birden çok üreticiye ait, farklı fonksiyonelliklere sahip baskı cihazlarından oluşan bir filoya sahipti. Pek çok üreticiye ait farklı cihazların etkin kontrolünün sağlanmasının zor olması, baskı maliyetlerinin izlenebilir hale gelmesi ihtiyacı ve baskı güvenliğine dair yasal yönetmeliklerin tüm dünyada ve ülkemizde yeni bir boyut kazanmaya başlaması Daikin’i ortak alanlarda kullanılabilecek, çalışan verimliliğini yükseltecek ve güncel mevzuatlara uyum sağlamayı kolaylaştıracak yeni bir baskı donanımları ve doküman yönetimi çözüm ortağı aramaya yönlendirdi. 

Çözüm

  • Daikin’in Genel Merkez ve bölge lokasyonlarına aralarında 9 adet TASKalfa 3252ci’nin de bulunduğu toplam 33 adet A3 fotokopi makinesi ve 2 adet A4 yazıcı ürünü kuruldu. Böylece tüm baskı filosu KYOCERA ürünlerinden oluşacak şekilde optimize edildi.
  • Baskı cihazı filosunun etkin kontrolü, maliyet avantajı ve izlenebilirliğin / raporlanabilirliğin artmasının yanı sıra güncel veri güvenliği yönetmeliklerine uyumun kolaylaşması amacıyla Daikin’de bulunan KYOCERA cihazlara MyQ yazılım çözümü kuruldu.

Sonuçlar

  • Genel Merkez’in yanı sıra bölge ofisleri ve şube lokasyonlarına kurulumu yapılan KYOCERA baskı cihazları sayesinde Daikin, tek bir üreticiye ait cihazlardan oluşan bir baskı filosunun yönetim kolaylığı ve maliyet açısından sağladığı avantajlardan faydalandı. KYOCERA yazıcı ve MFP’lerin akıllı fonksiyonları sayesinde baskı, tarama, fotokopi gibi işlevlerin çalışanlar tarafından kolayca gerçekleştirilebilmesi mümkün hale geldi. 
  • KYOCERA baskı cihazları ve MyQ yazılım çözümünün bir arada kullanılmaya başlamasıyla A4 kağıt kullanımı ve baskı hacimleri büyük oranda azaldı ve %40 oranında maliyet avantajı yakalandı.
  • MyQ’nun gömülü Print&FollowTM işlevi ve ortak alanlara optimal biçimde konumlanan yazıcı ve MFP’ler ile Daikin çalışanlarının kendilerine yakın olan herhangi bir cihazdan güvenli baskı alabilmeleri sağlandı. Bu şekilde baskı işlerinde yaşanan zaman kaybı en aza indirildi ve çalışan verimliliği arttı.
  • MyQ’nun güvenli baskı özelliği sayesinde ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi sertifikasının alınması aşamasında baskı güvenliğine dair yükümlülükler kolayca yerine getirildi ve sertifikasyonun bu alanda şart koştuğu standartlar zorluk yaşanmadan sağlandı.


İndir

Müşteri Görüşü

“KYOCERA Bilgitaş ile 2009 yılında başlayan ilişkimiz, 2013 yılında Genel Merkez ve şubelerimizdeki tüm baskı cihazlarının yerine yeni KYOCERA cihazları kurulması ile devam etti. KYOCERA’yı tercih etmemizin en önemli sebepleri arasında aynı marka cihazlardan oluşan bir baskı filosunun ortaya çıkardığı maliyet avantajı ve yönetimsel kolaylığın yanı sıra, MyQ yazılım çözümü ile sunulan baskı işlerimizi kişi / departman bazlı takip etme imkanı bulunuyordu. MyQ ile birlikte kurulan kartlı sistem ile çalışanlarımızın personel kartlarıyla ağımıza bağlı herhangi bir cihazdan baskı alabilmelerini sağladık ve önemli belgelerin çıktılarının cihazlarda unutulmasının önüne geçtik. Böylece ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi’ne başvurduğumuzda gerekli baskı güvenliği kriterlerine kolayca uyum sağladık. Bunun yanı sıra, kullandığımız baskı cihazları ve MyQ konusunda çalışanlarımıza maliyetli eğitimler vermemize gerek kalmadı. Hem cihazların, hem de yazılım çözümünün kullanımı konusunda hazırladığımız kısa bir sunumu personelimize gönderdikten sonra, KYOCERA cihaz ve yazılımlarının kullanıcı dostu nitelikleri sayesinde, herhangi bir sorunla karşılaşmadık."

Deniz ASAN, Sinan MUTLU Kıdemli Satın Alma Uzmanı, Kıdemli IT Ağ Sistemi Uzmanı

Scroll to top