Eczacıbaşı

İlaç

Bilgi güvenliğine oldukça önem veren Eczacıbaşı, KYOCERA Bilgitaş'ın doğru analizi sonucında ihtiyaç duyduğu efektifliğe ve maliyet dostu bir iş akışına kavuştu.

Genel Bilgi

Eczacıbaşı Topluluğu Tüketim Ürünleri Grubu, temizlik kâğıtları, ıslak temizleme mendilleri, kişisel bakım, bebek bakım, kozmetik ürünleri, ev bakım ve ev dışı temizliği kategorilerinde faaliyet gösteren kuruluşlardan oluşmaktadır.

Durum

Tüketim Ürünleri Grubu farklı marka ve modellerden olusan masaüstü yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopiler kullanmaktaydı ve mevcut cihazların bilgi güvenliği sağlamaması büyük bir sorun teşkil etmekteydi. Eczacıbası Tüketim Ürünleri Grubu, bilgi güvenliği sağlayabilen ve her ihtiyacı karşılayabilen tek bir markadan olusan cihazlara ihtiyaç duymaktaydı.

Çözüm

  • Bireysel kullanıma yönelik masaüstü yazıcılar ve çok fonksiyonlu fotokopiler kaldırılarak, 9 adet KYOCERA TASKalfa4550ci A3 renkli çok fonksiyonlu fotokopi konumlandırıldı. Böylece şirket çalısanlarına A3 ebadında baskı, e-postaya tarama (PDF), zımbalama ve doküman ayrıştırma gibi ihtiyaçlarını kariılama imkanı da sağlanmıs oldu.
  • Konumlandırılan KYOCERA TASKalfa 4550ci cihazlarda kullanılan MyQ Enterprise çözümü ile çalısanlar kendilerine özel şifreleri ile yetkileri dahilinde herhangi bir cihazdan güvenli bir şekilde çıktı almaya, tarama yapmaya başladı ve alınan baskılar kişi/bölüm/kuruluş bazında takip edilerek masraflar doğru bir şekilde
    dağıtılmaya başladı. Bununla birlikte özellikle Tedarik Zinciri, Mali Işler, Bilgi Teknolojileri ve Satış süreçlerinde yer alan fatura vb. evraklar KYOCERA cihazlar ile kolayca taranarak PDF formatında doküman sistemleri üzerinde saklanmaya başladı.

Sonuçlar

  • KYOCERA ürünlerine entegre edilen MyQ yazılım çözümü ile takip edilemeyen baskı hacimleri kontrol altına alınarak baskı maliyetleri %23 oranında azaltıldı.
  • MyQ çözümü ile çalışanlar şifre girerek veya personel kartlarını okutarak güvenli şekilde baskı alabilmeye başladı.
  • KYOCERA ürünleri sayesinde Tüketim Ürünleri Grubunun yüksek toner ve kağıt 
    maliyetleri azaltılarak baskı ve taramada üstün kaliteye erişildi.


Müşteri Görüşü

“KYOCERA ile entegre çalışan MyQ yazılımının “Follow Me” özelliği sayesinde ihtiyaç halinde herhangi bir kattaki ortak yazıcıdan çıktı alabilme kolaylığı ve konforuna sahip olduk. Kart okuyucularla
bilgi güvenliğini sağlayarak hem verimliliklerin artması hem de COBIT ve ISO 27001 süreçlerinde önemli bir asama kaydetmiş olduk. Tüm yazıcıların desteğinin ve bakımının KYOCERA Bilgitaş uzmanları
tarafından verilmesi BT ekiplerinin etkinlik ve verimliliğine katkıda bulunarak kullanım maliyetlerimizi düşürdü.”

Saadet ULUSAKARYA, Ipek Kagıt Bilgi Teknolojileri Müdürü

Scroll to top