Kamil Koç

Seyahat

Kamil Koç dağınık yapıdaki cihazlarını tek merkezde toplayarak verimliliğini artırdı.

Genel Bilgi

1926 ylında kurulan Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Türkiye'nin iilk otobüs şirketi olarak faaliyetine devam etmektedir.

Durum

Kamil Koç, Bursa Genel Müdürlük binasında ve acentelerinde farklı markalara ait maliyet
avantajı olmayan fotokopi makineleri ve yazıcılardan oluşan bir dokümantasyon sistemi içerisinde idi. Cihazların bir kısmı kiralanmış, bir kısmı ise satın alınmıstı. Toner siparisi, satınalımı gibi konuların takibini  firma yapıyordu ancak yedek parça temini maliyetli idi ve teknik servis konusunda sıkıntılar yasanıyordu. Firma hem konumlanan cihazlar, hem de teknik servis desteği açısından daha sistemli bir yapıya geçmeye ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

  • Kamil Koç’un kullandığı tüm cihazlar kaldırılarak yerine merkez ve acentelere 
    olmak üzere toplam 49 adet KYOCERAFS-1116MFP, FS-1128MFP, FS-6530MFP, FS-C8520MFP, FS-1118MFP, FS-1135MFP, FS-C5025N, KM3050, P6026CDN ürünlerinin kurulumu yapıldı.
  • Cihaz kiralama yöntemi tüm sisteme entegre edildi, düzenli takip ve teknik servis desteği ile çok daha efektif ve maliyetsiz bir iş akısı elde edildi.

Sonuçlar

  • Uzun ömür teknolojisine sahip, düşük toplam sahip olma maliyetli KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler ve lazer yazıcılar sayesinde maliyet düşüşü yaşanmaya  başladı.
  • KYOCERA Bilgitaş sayesinde  firmanın teknik servis, sarf malzeme ve yedek parça desteğinin yönetimi sürecinde verimlilik artışı sağlandı.
  • Satınalma iş yükünün azalması ile birlikte Bilgi Işlem Departmanı zaman tasarrufu yapmaya başladı.


Müşteri Görüşü

“KYOCERA ürünler ile tanışmamız hali hazırda bu markaya ait ürünleri kullanan Bursa’daki Erikli Nestlé Waters Türkiye  firmasına gerçekleştirdiğimiz bir ziyaret esnasında oldu. Firmadan aldığımız referans ile KYOCERA Bilgitaş ile iletişime geçerek hizmet ve çözümleri hakkında bilgi aldık; böylece işbirliğimizin temelleri atılmış oldu. KYOCERA Bilgitaş’ın Türkiye genelindeki yaygın servis ağı, kısa zamanda fonksiyonel çözümler üretiyor olması, KYOCERA ürünlerin dayanıklılığı ve uzun ömür teknolojisi gibi avantajlarla birleşince çalışma prensibimize uygun bir model yakaladık. “

Müfit TUĞRAL, Satınalma Uzmanı

Scroll to top