Özyeğin Üniversitesi

Eğitim

KYOCERA kartlı baskı çözümü güvenlik ve tasarruf sağladı.

Özyeğin Üniversitesi, öğrenci ve öğretmenlere yönelik getirdiği çözümler ile KYOCERA ile düşük toplam sahip olma maliyetini ve güvenli baskıyı tercih eden firmalar arasında yer alıyor.

Genel Bilgi

İlk öğrencilerini Eylül 2008'de İstanbul Altunizade Kampüsünde karşılayan üniversite, Eylül 2011’de Çekmeköy Kampüsünde eğitime başladı ve böylece öğrenim verdiği toplam alan 136 bin m2’ye ulaştı. İlk 3 yılda üniversiteye katılan öğretim üyelerinin yüzde 60’ı dünyada ilk 100, yüzde 85’i ise ilk 200’de yer alan üniversitelerden geldi.

Durum

Özyeğin Üniversitesi Istanbul Çekmeköy Kampüsü’nde farklı markalara ait çok fonksiyonlu fotokopi ve yazıcılar kullanmaktaydı. Özyeğin Üniversitesi öğrenciler ile personelin tüm ihtiyaçlarını
maksimum seviyede karşılayabilecek ve raporlama hizmeti sunabilecek güvenli bir dokümantasyon sistemi olusturmayı amaçlıyordu.

Çözüm

  • Farklı markalara ait ürünlerin yerine toplam 67 adet TASKalfa 620, TASKalfa 250ci, TASKalfa 2550ci, FS-C2126MFP, FS-6025MFP ve FSC8520MFP modellerinden oluşan ihtiyaçlarına yönelik çok fonksiyonlu fotokopi makinaları önerildi ve kurulumu gerçeklesti.
  • KYOCERA cihazlarla birlikte MyQ kartlı sistem yazılım çözümü sunularak şifreli, detaylı raporlama hizmeti sunan ve yönetilebilirliği yüksek bir sistemin oluşturulması sağlandı.
  • KYOCERA Bilgitaş Yazılım Çözümleri ekibinin geliştirdiği “Kredi Yükleme Uygulaması” Kiosklarla beraber hizmete sunuldu. Bu sayede öğrencilerin kredi kartı veya nakit para girişi yaparak kendi hesaplarına kredi yükleyebilmeleri ve bu kredileri kullanarak fotokopi ve çıktı alabilmeleri sağlandı.

Sonuçlar

  • MyQ kartlı sistem yazılım çözümünün makinalara entegre edilmesiyle birlikte kullanıcıların şifreli baskı alması ve aldıkları baskıların raporlanabilir hale gelmesi sağlandı. Sonucunda Özyeğin Üniversitesi’nin maliyetleri %20 oranında düşürüldü.
  • Kiosklarla birlikte hizmete sunulan “Kredi Yükleme Uygulaması” ile birlikte öğrenciler kolayca fotokopi ve çıktı alabilmeye başladı.
  • KYOCERA ürünlerle birlikte sunulan uygulamalar sonucunda  firma, maliyeti düsük, güvenli ve takibi kolay bir dokümantasyon sistemine sahip oldu.


Müşteri Görüşü

“KYOCERA Bilgitaş ile iş ortaklığı kurmamızdaki başlıca etkenler; teknik destek konusunda çözüm odaklı
ve hızlı olması ile kullanımı ve yönetimi kolay bir dokümantasyon sistemi sunmasıdır. KYOCERA Bilgitaş’ın
önerdiği KYOCERA çok fonksiyonlu cihazlar ve sunduğu çözümler sayesinde kurumumuzun Baskı ve Kopyalama Hizmetleri konusunda beklentileri karşılandı. KYOCERA Bilgitaş’ın yüksek teknolojiye sahip ve çevre dostu ürünleri sayesinde baskı kalitemizi arttırmıs olduk.”

Melih CAN, Özyegin Üniversitesi BT Destek Hizmetleri Ekip Yöneticisi

Scroll to top