Lukoil

Enerji

KYOCERA güvenli baskı çözümleri maliyeti %40 düşürdü.

Lukoil, KYOCERA çözümleri ile yüksek servis maliyetlerine son verdi, optimum güvenliğe ulaştı.

Genel Bilgi

LUKOIL EURASIA PETROL A.Ş. LUKOIL Grubu'nun Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan'daki faaliyetlerini yürüten bölgesel koordinasyon merkezi konumundadır.

Durum

Enerji sektörünün öncü sirketlerinden olan Lukoil Türkiye Genel Müdürlük Ofisi servis maliyetleri oldukça yüksek olan ekonomik ömürleri dolmuş çok fonksiyonlu fotokopiler ve yazıcılar
kullanmaktaydı. Kullanılan eski makineler ile departman bazında raporlama yapılamaması Lukoil için bir olumsuzluk idi. Lukoil Türkiye Genel Müdürlük Ofisi dokümantasyon maliyetlerini azaltmaya ve güvenli baskılama sistemine ihtiyaç duymaktaydı.

Çözüm

  • Her departmanın ihtiyacına uygun KYOCERA Renkli ve S/B A4/A3 ürünler 
    konumlandırıldı. Mevcutta kullanılan 4 farklı markaya ait makineler yerine TASKalfa 3500i, TASKalfa 3050ci, FS-3640MFP, FS-C2626MFP modellerinden oluşan KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler ve FS-C5350DN, FS-1370DN lazer yazıcılar ile departmanların talep ve ihtiyaçları karşılandı.
  • KYOCERA cihazlarda MyQ yazılımı kullanılarak kullanıcıların giriş kartları ile çıktı almaları sağlandı. Bunun sonucunda çalısanların yapmış oldukları baskı işlemleri takip edilerek baskı hacminde düşüş sağlandı ve şirkette güvenli bir doküman yönetimi sistemi inşa edilmiş oldu.

Sonuçlar

  • Yeni teknoloji KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi ve lazer yazıcılar ile entegre edilen MyQ yazılım çözümü sayesinde takip edilemeyen baskı hacimleri kontrol altına alınarak baskı maliyetleri %40 azaldı.
  • MyQ yazılımı ile entegre edilen personel kartları sayesinde güvenli baskı sistemi 
    kuruldu ve baskı raporları kullanıcı ve departman bazında oluşturulmaya başlandı.
  • Yeni KYOCERA makineler sayesinde şirketin en önemli problemlerinden biri olan yüksek servis maliyetleri problemi çözüme ulaşmıs oldu.


İndir

Müşteri Görüşü

“Lukoil Türkiye olarak kadromuzun beklentilerini ve ihtiyaçlarını çok fonksiyonlu makineler ile optimum seviyede karşılamayı, doküman maliyetlerimizi kontrol altına almayı ve baskı güvenliği elde etmeyi amaçlıyorduk. Bu amaçlarımıza yönelik sunduğu çözümler doğrultusunda KYOCERA Bilgitaş ile
çalışmaya başladık. Konumlandırılan KYOCERA fotokopiler ile birlikte sunulan MyQ çözümüyle birlikte güvenli baskı almakla beraber dokümantasyon maliyetlerimizde ciddi bir azalma oldu. Oldukça sağlam olan KYOCERA ürünler ile yüksek servis maliyetleri problem olmaktan çıktı.”

Göknur AKBIYIK, Lukoil Eurasia Petrol A.S. Bilgi Islem Müdürü

Scroll to top