Nestlé Waters Türkiye

Gıda

Nestlé Waters Türkiye düzenli takip ve raporlama ile efektif bir iş akışı elde etti.

Genel Bilgi

1992’de kurulan dünyanın lider ambalajlı su şirketi Nestlé Waters, bugün 130’u aşkın ülkede 65 su markasıyla hizmet vermektedir. Nestlé Waters dünyada satılan en büyük ambalajlı su markası olan Nestlé Pure Life’ı ürün portföyü içerisinde bulundurmaktadır.

Durum

Ambalajlı suya farklı bir boyut getiren, Türkiye’nin önde gelen güvenilir markalarından Nestlé Waters Türkiye’nin Bursa Merkez ofisindeki dokümantasyon çözümlerinin maliyet ve güvenliğini kontrol altında tutmakta sıkıntı yasanıyordu. Kullanıcıların masasında farklı markalara ait birden fazla tonerli ve mürekkepli yazıcı bulunuyordu. Tüm lokasyonlar sarf malzemelerini ayrı ayrı sipariş ediyor, teknik hizmet alımı farklı firmalardan gerçekleşiyor ve takip sıkıntısı yaşanıyordu. Firma yaşadıgı sıkıntılara son verip,ihtiyaçlarını karşılayacak çevre dostu çözümler aramaktaydı.

Çözüm

  • Nestlé Waters Türkiye’nin kullandıgı farklı marka ürünler yerine toplam 24 adet KYOCERA FS-1028MFP, FS-1128MFP, TASKalfa420i, FS-3040MFP modellerinden oluşan, ihtiyaçlarına yönelik çok fonksiyonlu fotokopi makinelerı önerildi ve kurulumu gerçekleşti. 
  • KYOCERA cihazlar ile birlikte, maliyet ve güvenliği sağlayabilecek Equitrac çözümü sunuldu. Equitrac yazılımı ile şifreli, kontrollü, raporlanabilen ve yönetilebilen bir sisteme geçilmis oldu. 
  • Yetkilendirme, kısıtlama yapmak mümkün hale geldi ve kullanıcı bazlı raporlar alınmaya baslandı. Bu sayede maliyet kontrolü sağlandı.

Sonuçlar

  • Equitrac çözümünün KYOCERA fotokopi makinelerine entegre edilmesi ile takip edilemeyen baskı hacimleri kontrol altına alındı ve önceki döneme göre daha fazla çıktı alınmasına ragmen baskı maliyetleri %30 oranında azaltıldı.
  • Equitrac yazılımının cihaz izleme ve detaylı raporlama özellikleri ile tek merkezden verimli network yönetimi sağlanmaya başlandı.
  • Farklı marka yazıcılar tek marka altında toplanarak servis, yedek parça, donanım hizmeti ve maliyet yönetimi tek birimde toplanmıs oldu. Firma ihtiyaç duydugu teknik servis kalitesine ulaştı.


Müşteri Görüşü

“İş ortağı olarak KYOCERA Bilgitaş’ı seçmemizde önemli ölçüde rol oynayan faktör, Bursa’da bir bölge müdürlüğü ve geniş servis ağına sahip olması idi. KYOCERA Bilgitaş, KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopiler/yazıcılar ve Equitrac yazılım çözümü ile ofis içi ihtiyaçlarımızı karsılayıp,güvenli baskı yapmamızı sağlarken toplam sahip olma maliyetimizi düşürdü. İş yükümüzü azaltıp zaman tasarrufu yapmamızı sağlayan
KYOCERA Bilgitaş teknik servisinin hizmet kalitesi de bize is ortaklığı konusunda son derece isabetli bir seçim yaptığımızı kanıtladı.”

Rahmi ATICI, Nestlé Waters Türkiye IT Müdürü

Scroll to top