Pronet

Güvenlik

Güvenlik Uzmanı Pronet, KYOCERA'ya Emanet

Pronet, donanım ve yazılım çözümleri konusunda mevcut altyapısını geliştirdi. Uzun ömürlü ve dayanıklı KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makinelerin yanı sıra MyQ çözümü ile güvenli baskı imkanı etmeye ve aynı zamanda maliyet kontrolü sağlanmaya başladı.

Genel Bilgi

Pronet, ev ve işyerleri için güvenlik çözümleri sunan Türkiye’nin lider elektronik güvenlik firmasıdır. 1995 yılında kurulan Pronet, tüm Türkiye’ye yayılan hizmet ağı ile 200 bine yakın abone ve 1 milyonun üzerinde kullanıcıya geniş kapsamlı ve yenilikçi hizmet sunmaktadır.

Durum

Türkiye’nin öncü güvenlik firmalarından Pronet, 1000’i aşkın çalısanı ile 1995 yılından bu yana ev ve iş yerleri için çözüm sunuyor. Uzun yıllardan beri KYOCERA marka fotokopi makineleri ve yazıcıları kullanan sirkette çalışan sayısı arttıkça dokümantasyon yönetimi zorlaşmaya başladı. Kontrolsüz alınan çıktılar şirkete maliyet olarak yansırken, gizlilik ve güvenlik konularında alınan önlemler yetersiz kalıyordu. Türkiye’de 6 farklı şehirde bölge müdürlüğü bulunan Pronet, Istanbul’daki merkez
ofisinde bulunan mevcut KYOCERA ürünleri ile yeni bir yapıya geçiş yapmak istiyordu.

Çözüm

  • Yeni ofis yapısına uyumlu merkezi dokümantasyon sistemine geçiş yapılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.
  • İçlerinde FS-C8520MFP, TASKalfa 3051ci, TASKalfa 420i, TASKalfa 300i gibi A3 çok fonksiyonlu fotokopi makinelerinin de bulundugu tüm KYOCERA cihazlar sisteme dahil edildi.
  • Fotokopi makinelerine personelin kendi kartlarıyla giriş yapmasına imkan veren güvenli baskı çözümü MyQ yapılandırıldı.
  • Çıktılar sadece işi gönderen personel tarafından cihaz başına giderek alınmaya basladı. Bu sayede hem tasarruf, hem de bilgi güvenligi sağlanmış oldu.

Sonuçlar

  • KYOCERA fotokopiler ile entegre MyQ güvenli baskı çözümü sayesinde %25 seviyesinde bir maliyet avantajı yaşandı. Bütün iş süreçlerinde verimlilik kazanıldı.
  • MyQ baskı çözümü sayesinde kullanıcı/departman bazlı raporlar alınmaya baslandı. Böylece  rma maliyetlerini kontrol edebilir hale geldi.
  • MyQ sayesinde, cihaza gönderilen ve alınması unutulan islerden dolayı ortaya çıkan baskı kayıpları engellenmiş oldu.
  • Dokümantasyon maliyetinin temelini oluşturan sarf malzeme, kağıt ve enerji tüketimi belirgin ölçüde azaldı. Teknik servis müdahelesi gereklilikleri azaldı.

 İndir

Müşteri Görüşü

Şirketimizde fotokopi makinesi ile yazıcıların tüm kullanıcıların beklentilerini karşılaması, dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve ayrıca BT departmanımıza mümkün olduğunca az iş yükü oluşturması bizim için önemli. KYOCERA Bilgitaş’tan tam da bu doğrultuda hizmet almaktayız.
Güvenlik firması olarak güvenliğin öneminin farkındayız. Seneler içerisinde şirketimizin büyümesi ile birlikte kontrolü zorlaşmaya başlayan dokümantasyon yönetimimiz için KYOCERA Bilgitaş ile başlattığımız proje doğrultusunda mevcut yapımızı geliştirdik ve cihazlarımızı MyQ ile kombine ettik. Bu kombinasyon sayesinde bilgi güvenliği konusunda endişelerimiz yok oldu ve ayrıca dokümantasyon maliyetimiz %25 azaldı. KYOCERA Bilgitaş sunduğu çözümler ile bize yıllardır ek değerler katmayı başaran bir iş ortağı. Bu sebeple iş birliğimizin uzun yıllar devam edeceği kanısındayım.

Özgür ÇETİN, Pronet Bilgi Teknolojileri ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı

Scroll to top