Workinton

Hizmet

Workinton Baskı Güvenliğinde KYOCERA'ya Güveniyor

Workinton, üyelerine yönelik baskı hizmetinde ihtiyacını duyduğu iş modelini, KYOCERA Bilgitaş ile yarattı.

Genel Bilgi

Workinton; tüm dünyada sağladığı verimlilik ve maliyet avantajları, esneklik imkanları ve diğer kolaylıklar nedeniyle en çok tercih edilen çalışma şekli haline gelmeye başlayan, ülkemizde de giderek yaygınlaşan sanal ofis hizmetlerinin Türkiye’deki önde gelen temsilcilerindendir. Firmanın üyelerine sağladığı hizmetler arasında sanal ofislerin yanı sıra belli periyodlarla kiralanabilen çalışma alanları ve toplantı odaları da bulunmaktadır.

Durum

Paylaşımlı ofis kavramının Türkiye’de öncü temsilcilerinden Workinton; KYOCERA Bilgitaş ile çalışmaya başlamadan önce tek bir markaya ait fotokopi makineleri kullanıyordu. Baskı işlemleri, tüm üyelerin almak istedikleri çıktıları tek bir sorumlu çalışana mail olarak göndermeleri, ilgili çalışanın ise çıktıları alarak sahiplerine teslim etmesi yoluyla yapılıyordu. Bu durumun hem gizlilik ve güvenlik, hem zaman, hem de kontrol edilebilirlik açısından yol açtığı problemler, firmayı farklı ve daha kapsamlı dokümantasyon çözümleri aramaya itti.

Çözüm

  • Workinton’un Maçka, Galata ve Maslak gibi İstanbul sınırları dahilindeki çalışma alanlarında bulunan farklı markaya ait fotokopi makinelerinin yerine toplam 8 adet KYOCERA TASKalfa 2552ci çok fonksiyonlu A3 renkli fotokopi makinesi kuruldu.
  • Workinton’u kullanan şirketler ve bireysel çalışanlar hızlı bir hizmet almaya başladı. Kurulan cihazların yanı sıra üyelerin aldıkları baskı ve fotokopilerin hem gizlilik ve güvenliğini sağlamak, hem de takibini kolaylaştırmak için kullanabilecekleri MyQ yazılım çözümü tavsiye edildi.

Sonuçlar

  • KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makineleri ve makinelere entegre edilen MyQ yazılım çözümü Workinton’da herkes tarafından kullanıma açık ortak alanlara yerleştirildi. Workinton hizmetlerinden yararlanan tüm üyelerin kendilerine özel PIN kodlarını kullanarak baskı işlemlerini güvenli ve hızlı biçimde gerçekleştirebilmelerine imkan tanındı.
  • Üyeler mevcut kullanım paketlerine ek olarak baskı hizmeti de satın alıp kullanabilmeye başladılar. Yine MyQ ile firmanın daha önce karsılaştığı takip ve raporlama zorlukları giderilerek belirgin bir maliyet avantajı yakalanmasının önü açıldı.


Müşteri Görüşü

"Workinton olarak amacımız, üyelerimiz ve misafirlerimizin kusursuz hizmet almasını sağlamaktır.
KYOCERA Bilgitaş ile tanışmadan önce uzun süre müşterilerimize nasıl bir baskı çözümü
sunabileceğimizi araştırdık, ancak ihtiyaçlarımızı tam anlamıyla karşılayacak bir çözüm bulamadık.
Kullanmaya başladığımız KYOCERA çok fonksiyonlu fotokopi makinelerinin kullanıcı dostu
yapıları, yüksek baskı kaliteleri ve sessiz çalışmaları MyQ’nun avantajlarıyla birleştiğinde kurmak
istediğimiz altyapıya kavuşmuş olduk. Müşteri memnuniyetinin yükselmesinin yanı sıra, biz de
kendi bünyemizde aldığımız çıktıları kontrol edebilir hale geldik. KYOCERA Bilgitaş’ın sunduğu
profesyonel teknik servis hizmeti is akısımızı kolaylastırıyor ve beklentilerimizi tam anlamıyla
karşılıyor. Üstelik Workinton ekosisteminde yaşamlarını sürdüren girişimciler, startup’lar, hazır ofis
üyeleri ve toplantı odalarımızdan faydalanan herkes sorunsuz bir şekilde çıktılarına erişebiliyor."

Pınar MASSENA, Workinton CEO

Scroll to top