Kyocera Doküman Koruyucuları ile Tanışın!

Hassas Bilgileriniz Gerçekten Güvende Mi?

Ülkemizde 2018 Nisan ayı itibariyle kanunen tüm işletmeler için bağlayıcı hale gelen Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, veri güvenliği konusundaki düzenleme ve yaptırımların artık her zamankinden daha geniş kapsamlı olacağına işaret ediyor. Bu çerçevede her ölçekten işletme, kendi ihtiyaçları doğrultusunda bilgi güvenliğini geliştirecek önlemler almaya ve güvenlik altyapılarını güçlendirmeye yöneliyor.

Peki, yazıcı ve MFP'ler (çok fonksiyonlu fotokopi makineleri) veri güvenliğinin hangi noktasında yer alıyor?

İşletmelerde yaşanan veri kayıplarının büyük çoğunluğu; ofis baskı cihazlarının çalışma sırasında siber korsanların saldırılarına uğramaları, bu cihazların depolama birimlerinin kötü amaçlı kişilerce ele geçirilmesi, BT ağlarına savunmasız baskı cihazları yoluyla sızılması ya da hassas bilgiler içeren dokümanların çıktı tepsilerinde unutulmasından kaynaklanıyor. Kısacası, bu cihazların kurumsal güvenlik stratejilerinin dışında bırakılması işletmeler için hem yasal, hem de ticari açıdan yıkıcı sonuçlar doğurabiliyor.

İşletmenizde eksiksiz baskı güvenliğini sağlamak mı istiyorsunuz? Kyocera Doküman Koruyucuları ile tanışın!

İlgili İndirilenler

Raporları Edinin!

İletişim formumuzu şimdi doldurarak ofis baskı cihazlarının güvenliğinin sağlanmasına dair pratik bilgiler içeren ve KYOCERA Document Solutions'ın kapsamlı baskı güvenliği uygulamalarını tanıtan ücretsiz raporlarımızı hemen edinin!


Scroll to top