Bizi Facebook'tan Takip Edin Bizi Twitter'dan Takip Edin Bizi YouTube'dan Takip Edin Bizi LinkedIN'den Takip Edin

Ofisinizde Dubleks Yazıcı Kullanmanız İçin 4 Neden

Dubleks baskı, bir yazıcının bir kağıdın iki yüzüne de kullanıcıların kağıdı manuel olarak döndürmesine gerek kalmadan baskı yapabilmesini sağlayan faydalı ve ofis verimliğini artıran bir teknolojidir. Tek taraflı baskı, zaman alıcı bir süreç olmanın yanı sıra değerli işletme kaynaklarının boşa harcanmasına neden olur ve çevre üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Çift taraflı baskı özelliğine sahip lazer yazıcılar ise tek taraflı baskı tamamlandıktan sonra kullanılan kağıdı otomatik olarak tersine çevirebilir ve diğer yüze baskı yapabilirler. Bu işlevselliğe sahip iyi bir MFP / yazıcı kiralama ya da satın alma sürecinde göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörler ise hız, baskı kalitesi, çıktı kapasitesi, maliyet avantajı ve çevresel etkilerdir.

1. Hız

Ofiste kullanılan bir lazer yazıcı söz konusu olduğunda göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktör hızdır. Dubleks yazdırma özelliğine sahip lazer yazıcılar dokümanlarınızın çıktılarını hızlı biçimde hazırlar, böylece vaktinizi birkaç sayfa dokümanı alabilmek için yazıcının başında harcamanızın önüne geçerler.

2. Yüksek Kalite

Dubleks baskı üniteleri, ofisinize daha hızlı baskının avantajlarını sunmanın yanı sıra baskı kalitesi konusunda da yazıcınızın standartlarını yükseltirler. Bunun yanı sıra sayfayı dikey ya da yatay olarak yazdırma, kısa ya da uzun kenardan döndürme gibi pek çok seçenekle çift yönlü baskı almak istediğiniz dokümanı ihtiyaçlarınıza en uygun biçimde şekillendirebilirsiniz. Bir dubleks yazıcı tüm bunları yapmanıza olanak tanırken aynı zamanda işletmenizi kağıt israfından ve artan maliyetlerden korur ve depolama maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

3. Artan Çıktı Kapasitesi

Hızlı ve verimli çalışan bir dubleks lazer yazıcı ile ofisinizdeki çıktı kapasitesini önemli ölçüde artırabilirsiniz. Çıktı kapasitesi, bir yazıcının sağladığı fiziksel depolama alanına, belleğine ve doküman işleme hızına bağlıdır. En verimli kaynak kullanımıyla en yüksek verimliliği elde etmek isteyen ofisler için çift taraflı yazdırma özelliğine sahip yazıcı ve MFP'ler (çok fonksiyonlu fotokopi makineleri) bu açıdan doğru birer tercihtir.

4. Çevresel Sürdürülebilirlik

6 milyon yaprak kağıdın üretimi için yaklaşık 2 milyon 200 bin litre suya ihtiyaç olduğunu biliyor muydunuz? Peki, her yıl elde edilen ağaç hamurunun %40’ının yalnızca kağıt üretimi için kullanıldığını? Dubleks baskı yapabilen baskı cihazları, sundukları kağıt tasarrufu olanaklarıyla hem baskı maliyetleri üzerinde baskılayıcı bir etki yapar, hem de sudan, kağıt üretiminde kullanılan ağaçlardan ve enerjiden tasarruf etmenize olanak tanıyarak çevreye bıraktığınız ayak izini küçültürler.


 

İşletmenize tüm bu avantajları sunan ve düşük toplam sahip olma maliyetleri ile maliyet avantajı sağlayan, standart dubleks üniteli KYOCERA lazer yazıcı ve MFP modelleri ile tanışmak için bize hemen ulaşın.

Scroll to top