Bizi Facebook'tan Takip Edin Bizi Twitter'dan Takip Edin Bizi YouTube'dan Takip Edin Bizi LinkedIN'den Takip Edin

Kablosuz Baskının İşinizde Fark Yaratacak Avantajları

Giderek hız kazanan dijital dönüşüm çağında, işleri hareket halindeyken de takip edebilmek için akıllı telefon, tablet bilgisayar ve/veya diğer mobil cihazları kullanmanın kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu söylemek mümkün. Kablosuz yazıcılar, günümüzün yoğun ve üretken iş ortamını daha verimli hale getirmek ve ofis ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. İşte bir kablosuz yazıcı kiralamayı ya da satın almayı düşünmeniz için size ilham verecek en önemli 3 etken;

1. Ağ Bağlantısı: Ağ bağlantısı; bilgisayarınızı ve kullandığınız diğer çeşitli elektronik cihazları yazıcınıza bağlamanızı sağlar. Bu bağlantı genellikle bilgisayarınız ve yazıcınız arasına bir ya da birkaç kablo yerleştirilerek yapılır. Yazıcınıza daha fazla cihaz bağlamak için, daha fazla kabloya ihtiyaç duyulur. Kablosuz yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopi makineleri, birden fazla bilgisayarı ve/veya elektronik cihazı, yine birden fazla kullanıcıyı ve hatta mobil cihazların herhangi bir kabloya ihtiyaç olmadan bağlanmasına olanak tanır. Böylece çok sayıda kablonun neden olduğu görüntü kirliliğinin önüne geçilir ve elektrik yangınlarının gerçekleşme riski azalmış olur. İyi bir kablosuz yazıcı, tüm kullanıcılar tarafından gönderilen dokümanları yazdırılma zamanları gelene kadar kablosuz baskı sırasında bekletir.

2. Mobilite: Geleneksel bir yazıcı kullanıyorsanız, ağ kablolarının hem yazıcıya hem de bilgisayarınıza bağlanabilmesi için bu iki cihazın birbirlerine yakın konumlanmaları gerekir. Bir kablosuz lazer yazıcı ile ise en sevdiğiniz dizinin son bölümünü izlerken dokümanlar üzerinde çalışabilir, ardından onları kanepeden kalkmadan yazıcıya gönderebilirsiniz. Özellikle iş yoğunluğunun yüksek olduğu ofislerde kritik noktalara yerleştirilecek birer kablosuz yazıcı, verimliliği ve çalışan memnuniyetini önemli ölçüde artırabilir. Kablosuz yazıcılar bunun yanı sıra akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlara bağlanır ve bu cihazlardan baskı alınmasına olanak tanırlar. Mobil baskı uygulamaları sayesinde mobil çalışanlar baskı işlerini ofis dışındayken de kolaylıkla gerçekleştirebilirler.

3. Gelişmiş Fonksiyonlar: Tek başına bir kablosuz yazıcı ve tarama, faks çekme, fotokopi gibi işlemler için ayrı birer cihazın varlığı, ofis alanının verimsiz kullanılmasına ve çalışanlarınızın değerli vakitlerini cihazlar arasında gidip gelerek harcamalarına sebep olur. Kablosuz MFP (çok fonksiyonlu fotokopi makinesi) cihazları ise baskı, fotokopi, faks gibi pek çok işlevi bir arada sunar. Kablosuz bir MFP'den kopyaladığınız, taradığınız veya faks çektiğiniz her dokümanı doğrudan akıllı telefonunuza, tabletinize, dizüstü bilgisayarınıza ya da hepsine birden gönderebilir, ayrıca yazdırılacak belgeleri de bu cihazlardan MFP'ye gönderebilirsiniz.


KYOCERA kablosuz yazıcınızın / MFP’nizin verimliliğini en üst düzeye çıkaracak Mobil ve Bulut Uygulamaları konusunda bilgi almak için bize hemen ulaşın.

Scroll to top