Bizi Facebook'tan Takip Edin Bizi Twitter'dan Takip Edin Bizi YouTube'dan Takip Edin Bizi LinkedIN'den Takip Edin

Yönetilen Doküman Hizmetlerine Neden İhtiyacınız Var?

Yönetilen Doküman Hizmetleri (MDS), en basit haliyle, baskı ve doküman iş akışlarınızın bir hizmet sağlayıcı tarafından bütüncül bir yaklaşımla ele alınmasını ve en verimli hale getirilmesini ifade eder. MDS baskı cihazlarınızın işlev, sayı ve yerleşim açılarından optimize edilmesi, doküman güvenliği seviyenizin geliştirilmesi, iş akışlarınızın ve süreçlerinizin iyileştirilmesi ve bunların çevre üzerinde yarattığı etkinin en aza indirilmesi gibi süreçleri içerir.

MDS size baskı işlerinizi – yazıcı ve MFP’lerin yönetimi, gerekli donanım ve yazılım teknolojilerinin tespiti ve entegrasyonu, kullanım ve kullanım kontrolü dahil - baştan sona izleme ve yönetme imkanı sunar. MDS hizmet sağlayıcınız bunun yanı sıra mevcut durumunuzu gözden geçirerek muhtemel güvenlik risklerini ve verimliliğinizi azaltan süreçleri ortaya çıkarır.

Doğru hizmet sağlayıcıdan alınması ve işletmenize özel ihtiyaçlar için terzi usulü oluşturulmuş çözümler içermesi halinde MDS işletmenize aşağıdaki avantajları sağlar:

1. Azalan Baskı Maliyetleri

MDS'in işletmenize sağlayacağı başlıca faydalardan biri, baskı maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltacak olmasıdır. Güvenilir bir hizmet sağlayıcı; mevcut baskı ortamınızı ayrıntılı biçimde değerlendirir ve iş akışlarınızı kolaylaştırıp çeşitli izleme ve yönetim işlevleriyle israfı en aza indirerek baskı maliyetlerinizi azaltabileceğiniz alanları ortaya koyar. Bu çerçevede sahip olduğunuz, satın alacağınız ya da kiralayacağınız baskı cihazlarının yalnızca baz fiyatlarını değil,  toplam sahip olma maliyetlerini de hesaplayabilir ve veriye dayalı sağlıklı kararlar alabilirsiniz.

Bakım ve onarım giderlerini azaltmak için MDS sağlayıcınız, cihazlarınızın durumunu ve performansını değerlendirir, gerektiğinde servis hizmeti sağlar, yazılım güncellemelerini gerçekleştirir, yeni yazılımları kurar ve eski ve/veya gereksiz cihazları tespit ederek cihaz filonuzu optimize eder. Böylece, yazıcı ve MFP'lerinizden her zaman en yüksek performans ve verimliliği aldığınıza emin olursunuz.

Son olarak, MDS çözümü sayfa başı maliyet anlaşması olarak adlandırılan paket bir anlaşma ile sağlanabilir. Bu şekilde, MDS çerçevesindeki tüm giderler (sarf malzemeleri ve bakım maliyetleri dahil) tek bir fatura altında toplanır ve işletmenizdeki farklı cihazlar için her ay çok sayıda, karmaşık fatura ödemek zorunda kalmazsınız.

2. Zaman ve Emek Tasarrufu

Yönetilen Doküman Hizmetleri, baskı cihazlarınızın yönetimini basitleştirerek hem IT departmanınızın, hem de bu cihazları her gün kullanan çalışanlarınızın zamandan ve baskı işlerine harcadıkları emekten büyük ölçüde tasarruf etmelerini sağlar. Bunun yanı sıra sayfa başı maliyet anlaşması olanağı, finans ve muhasebe departmanınızın baskı giderleri konusundaki iş yükünü azaltır. Tüm doküman ve baskı ihtiyaçlarınız için tek bir hizmet sağlayıcı ile çalışmak ise farklı cihazlar için birden fazla sağlayıcıyı yönetme ihtiyacını ortadan kaldırır.

3. Verimlilik Artışı

Çalışanlarınız baskı cihazlarıyla ilgili aksaklıklar yüzünden ne kadar zaman kaybediyor? Cihazlarınızın başı sık sık neyin yanlış olduğunu anlamaya ya da yanlış giden şeyleri düzeltmeye çalışan insanlarla kalabalıklaşıyor mu? Baskı cihazlarının arıza ve bakım sebebiyle kapalı geçirdiği sürenin işletmenizin değerli kaynaklarını erittiğini mi düşünüyorsunuz? MDS hizmet sağlayıcınız eski cihazlarınızı yenileyerek ya da gerekli yazılım yükseltmeleriyle güncel hale getirerek ve çalışanlarınıza baskı cihazlarınızın ve yüklü yazılımların nasıl doğru biçimde kullanılacağı konusunda gerekli eğitimleri vererek tüm cihazlarınızın sorunsuz biçimde çalışmasını sağlar.

Karmaşık doküman iş akışı ve baskı ihtiyaçlarına sahipseniz, MDS sağlayıcınız işletmenize özgü bu ihtiyaçları karşılamak, cihazlarınızı optimize etmek ve iş akışlarınızı basitleştirmek için size özel, terzi usulü bir çözüm uygulayabilir.

4. Gelişmiş Doküman Güvenliği

Doküman vebaskı güvenliği söz konusu olduğunda, bilgisayarlar gibi yazıcı ve MFP'ler de veri hırsızlarının ve diğer güvenlik risklerinin hedefi olabilirler. Yönetilen Doküman Hizmetleri'nin ilk adımında, mevcut baskı işleriniz ayrıntılı biçimde analiz edilerek muhtemel güvenlik riskleri ve zayıf noktalar tanımlanır. Ardından bu riskleri azaltmak ve genel güvenliği geliştirmek için özelleştirilmiş bir çözüm tasarlanır ve uygulanır. Bu çözüm başta kullanıcı kimlik doğrulama ve güvenli baskı uygulamaları olmak üzere çeşitli yazılım çözümlerinin ve siber güvenlik önlemlerinin bir bileşiminden oluşabilir.

5. Çevresel Etkinin Azalması

Sürdürülebilirlik, günümüz iş dünyasının en önemli kavramlarından biri. İşletmeler artık yalnızca artan kazançlara değil, aynı zamanda toplum ve çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmaya da odaklanıyorlar. Yönetilen Doküman Hizmetleri, gereksiz alınan baskıları ortadan kaldırır; ayrıca kağıt ve diğer sarf malzemeleri israfını, güç tüketimini ve atıkları azaltarak karbon ayak izinizin önemli ölçüde küçülmesini sağlar.


KYOCERA Bilgitaş’ın tüm baskı iş akışlarınızı optimize eden Yönetilen Doküman Hizmetleri (MDS) çözümü hakkında ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın. Örnek MDS uygulamaları için Başarı Öykülerimize hemen göz atın!

Scroll to top