Bizi Facebook'tan Takip Edin Bizi Twitter'dan Takip Edin Bizi YouTube'dan Takip Edin Bizi LinkedIN'den Takip Edin

Renkli Baskının İşinize Değer Katacak 5 Avantajı

Geçmişte renkli baskı, pek çok işletme tarafından, yüksek maliyetli ve karmaşık bir teknoloji olarak görülürdü. Günümüz baskı teknolojileri sayesinde renkli baskı, etkileyici bir müşteri deneyimi geliştirmek isteyen işletmeler için ulaşılması kolay bir seçenek haline getirdi.

Hedef kitleye yönelik pazarlama materyallerinde, kesilen faturalarda ve iç iletişimde renklerin gücünden faydalanmak, dijital çağda işletmelerin rekabet avantajı sağlamak, bilinirliklerini ve akılda kalıcılıklarını artırmak için sıklıkla başvurdukları bir yöntem olarak ön plana çıktı. Peki, renkli baskı sizin işletmenize hangi avantajları sağlayabilir?

1. Renkli Baskı İtibarınızı DesteklerRenkli baskının en önemli avantajlarından biri, rengin onu görenlerde bir başarı, istikrar ve profesyonellik algısı uyandırmasıdır. Avrupa'nın önde gelen pazar araştırması kuruluşlarından Harris Interactive'in 2015 tarihli bir araştırmasına göre, çalıştıkları işletmelerde ya da kendi işletmelerinde bu konuda karar verici olan kişilerin 56'sı, renkli baskının profesyonel imajlarını güçlendireceğine inandıkları için, tercihlerini renkli yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopi makinelerinden (MFP) yana kullanmaktadır.

2. Renkli Baskı Bilginin Daha İyi Anlaşılmasını ve Daha Kolay Hatırlanmasını Sağlar

Baskıda renkleri kullanmak, yalnızca içeriğin kategorize edilmesini kolaylaştırmaz - onun daha iyi anlaşılmasını ve akılda kalmasını sağlar! Renkli baskının faydaları arasında en öne çıkanlardan biri de budur. Renkli görüntü, görsel ve metinler, alıcılar tarafından daha kolay hatırlanır.

3. Renkli Basılan Dokümanların / Materyallerin Kategorize Edilmeleri Daha Kolaydır

İnsan beyni renkleri nesneleri birbirinden ayırmaya yarayan birer araç olarak kullanır. Bu durum renkli baskının avantajları arasında en önemlilerinden biridir. Özellikle geniş ölçekli fiziksel arşivlerin zorunlu olduğu işletmelerde, renkli baskı arşivde yer alan dokümanların daha kolay bulunmasını ve yeni materyalin doğru biçimde arşivlenmesini sağlar. Bunun yanı sıra bir dokümanın yalnızca belli kısımlarının renkli olması ya da kritik bölümlerinde geri kalanına nazaran daha dikkat çekici renklerin kullanılması, önemli bilgilerin bulunmasını ve öne çıkarılmak istenen mesajların alıcı tarafından fark edilmesini kolaylaştırır.

4. Renkli Baskı Daha Cazip, Etkileyici ve İkna Edicidir

Dijital dönüşüm çağında pek çok sektörde rekabet eskisinden de fazla ve zorlayıcı koşullara sahiptir. Bu ortamda, ürün ve/veya hizmet sunumunda mevcut ve muhtemel müşterilere aktarılan bilgilerin etki düzeyi ayrıştırıcı bir faktör olarak ön plana çıkmaktadır. Renkli baskı, dikkat çekici niteliği nedeniyle, işletmelere bu konuda avantaj sağlar.

5. Renkli Baskı Günümüzde Sandığınızdan Daha Düşük Maliyetlidir

Renkli baskının siyah beyaz baskıdan çok daha yüksek maliyetli olduğu görüşü, pek çok işletme tarafından paylaşılan yaygın bir görüştür. Ancak sayfa başı anlaşma adı verilen ödeme yönteminde tam renkli baskı, siyah beyaz baskıdan çok daha pahalı değildir. Elbette baskı maliyetleri açısından renkli baskının kontrolsüzce kullanılmaması önemlidir, ancak gerekli durumlarda kullanıldığında renkli baskının avantajları, yukarıda bahsedilen sebeplerin etkisiyle, ona yapılan harcamadan kat be kat yüksek olacaktır.

KYOCERA Bilgitaş'ın yüksek renk performanslı, uygun fiyatlı yazıcı ve çok fonksiyonlu fotokopi ürünleri hakkında bilgi almak için bize şimdi ulaşın!

Scroll to top