Teaching Assistant

Otomatik test puanlama ile verimliliğinizi artırın


Bir öğretmen olarak, öğrencilerinizle birebir iletişim içerisinde olmak ve çalışmalarını puanlamak arasındaki dengeyi bulmanın ne kadar zor olduğunu biliyor olmalısınız.

KYOCERA, öğretmenlerin zamanlarını çoğunu rahatça öğrencilerine ayırabilmeleri için,  KYOCERA MFP'leri birer test yaratma, puanlama ve analiz kaynağı haline HyPAS uygulaması Teaching Assistant'ı geliştirdi.

KYOCERA Teaching Assistant, okulların yanı sıra etkinliğini artırmak isteyen her organizasyonda kullanılabilir. 

 

Teaching Assistant Process

Öğretim Zorlukları

 • Çoktan seçmeli testleri kontrol etmek uzun zaman alıyor  – Öğrencilerimle daha fazla zaman geçirebilmek için bu süreci nasıl hızlandırabilirim?
 • Test puanlama süreci hatalara açık, öğrenciler yanlış puanlar alabiliyor – Tüm testlerimin doğru değerlendirildiğinden nasıl emin olabilirim?
 • Tüm öğrenci sonuçlarını bir araya getirerek sınıf bazlı rapor ve istatistikler elde etmek zor – Bunun daha kolay bir yolu var mı?

Teaching Assistant ile Avantajlarınız

 • Teaching Assistant ile, MFP'niz tüm öğrencilerin kağıtlarını birkaç saniye içinde otomatik olarak kontrol eder.
 • Teaching Assistant testlerin değerlendirilmesinde hata payını ortadan kaldırır ve öğretmenlere zaman kazandırır. 
 • Teaching Assistant otomatik olarak kullanıma hazır detaylı raporlar ve istatistikleri derleyip bir araya getirir. 

Özellikler & Ayrıntılar

Teaching Assistant baloncuk formları yazdırma, puanlama ve analiz etme işlevlerini üstlenir. MFP'nize girmeniz gereken veriler soru formları, cevap anahtarı ve ihtiyacınız olan sayfa sayısıdır. Testin doğruluğunu kontrol etmek yalnızca  cevap anahtarını doldurun ve önce cevap anahtarını, ardından öğrencilerin cevap kağıtlarını içeri tarayın. MFP'niz cevapları otomatik olarak testi değerlendirecektir. Sonuçlar, raporlar ve istatistikler doğrudan yazdırılabilir, e-posta adresinize gönderilebilir ya da USB belleğe aktarılabilir. Tüm bu süreç MFP'nin sezgisel ve kullanımı kolay dokunmatik ekranı aracığı ile kolayca yönetilebilir.  

 • Testleri düzenleyin ve yazdırın: Testleri, önceden basılmış materyallere ihtiyaç olmadan doğrudan cihaz üstünde yaratın ve tek adımda yazdırın.
 • Otomatik puanlama: Cevap anahtarını ve her öğrencinin bireysel formlarını tarayın, gerisini MFP'niz halletsin. 
 • Test raporlamaları: Testin içinde sütunlu grafik, histogram ve test istatistiklerinin bulunan bir özetini ve detaylı raporunu sadece bir tıklama ile edinin.
 • E-postaya ve USB'ye aktarma: Sonuç ve raporları ister hemen yazdırın, ister e-posta adresinize gönderin, ister USB belleğe aktarın. 
 • Verilerinizi güvende tutun: Öğrenci gizliliğini korumak için, kullanıcı Teaching Assistant uygulamasından çıktığı zaman  teste dair tüm veriler otomatik olarak cihazdan temizlenir. 
 • Bilgisayara gerek yoktur: Teaching Assistant tamamen MFP üzerinde çalışır. 
Teaching Assistant Icon

Teaching Assistant Video

Sistem Gereklilikleri

Tüm HyPAS özellikli KYOCERA MFPler

Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen dokümantasyona bakınız 

Baloncuk Test Nedir?

Baloncuk test, çoktan seçmeli testler için standart hale getirilen bir cevap kağıdıdır. Her satır bir soruya denk gelir (1, 2, 3… ) ve her sıra muhtemel cevaba denk gelir  (a, b, c veya d). Öğrencilerinizin tek yapması gereken doğru cevabı ifade eden yuvarlağı işaretlemektir. 

Sistem Gereklilikleri

Tüm HyPAS özellikli KYOCERA MFPler

Uyumlu cihazların tam listesi için lütfen dokümantasyona bakınız 

Scroll to top