Yüksek hızlı dijital mürekkep püskürtmeli cihazlar üretim yazıcılarının kurallarını alt üst etti. Peki, endüstri buna nasıl yanıt verecek?

Sağlıktan eğitime, bankacılıktan sigortaya kadar birçok endüstride baskı kilit bir rol oynamaya devam ediyor. Dijital medyanın yükselişine rağmen, kağıt hala hakimiyetinin keyfini çıkartıyor. Pek çok insan elinde tutabileceği ve farklı duyuları ile hissedebileceği şekilde kitap okumayı tercih ediyor ve bu durum iletişim malzemelerinde de farklı değil. Hatta doğuştan dijital olanlar bile kağıda dijital uyarıcılardan daha duyarlılar, bu nedenle baskı öngörülebilir gelecekte birçok şirketin iletişim stratejilerinin bir parçasını oluşturacak.

Mürekkep püskürtmeli yazıcıları rakiplerinden kesin olarak ayıran sunduğu esneklik. Dijital yazıcılar genellikle düşük hacimli işler için kullanılıyor çünkü üretim belli bir seviyeye ulaştığında baskıya devam etmek inanılmaz pahalıya mal olabilir. Ancak mürekkep püskürtmeli yazıcılar hem yüksek hacimli hem de düşük hacimli işler için dijital teknolojinin faydalarını sağlayarak bu sınırlamayı aştı. Bu da şirketlerin farklı uzunluktaki işlerini ekonomik bir şekilde üretmelerine imkan sağlayan verimlilik ve gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri anlamına geliyor. Bugünün değişken pazarlarında talepteki değişikliklere uyum sağlayıp cevap verebilme yeteneği ciddi bir rekabet avantajı yaratıyor.

Bunun da ötesinde, kısa işleri basabilme yeteneği, kullanıcıların önceden basılmış ofset şablonları da kapsayan pahalı hibrid çözümlere mahkum olmayacağı anlamına geliyor. Şirketler baskı işlerinde dış kaynak kullanımı veya şablonların nakliyesi ve depolanması konularında paradan tasarruf edebilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar gereğinden fazla üretim ile zaman, para ve malzeme kaybının önlenmesine de yardımcı oluyor. Şirketler, atıkları sınırlandırarak çevreye duyarlı hale gelmeye çalışarak, kendilerini doğa dostu olarak tanımlayabilir ve gittikçe sığlaşan ve rekabetçi hale gelen pazarda farklılaştırabilirler.

Mürekkep püskürtme teknolojisi, dijital dünyamızda baskının süregelen öneminin avantajını kullanmayı sağlayacak özelliklerin kombinasyonunu sunarak, büyümenin lokomotifi görevini görüyor. Yüksek kaliteli, isteğe bağlı baskı çeşitli kilit yönlerden pazarlama ekiplerini güçlendiriyor. Bu onlara topladıkları her şeyin gücünden yararlanma ve mevcut ve potansiyel müşterileri daha etkili hedefleyebilmeleri için içeriklerini müşteriye uyarlamak üzere kullanma imkanı veriyor.

İnsan beyni basılı malzemeyi okumayı ve anlamayı dijital medyadan daha kolay bulduğundan beri, renkli promosyon ve iletişim malzemelerini kağıt formatında yollamak insanların dikkatini çekiyor ve potansiyel müşteriye dönüştürülebilecek şekilde yanıt vermelerini teşvik ediyor. Mürekkep püskürtmeli yazıcı ve kişiselleştirme gücü pazarlama departmanlarına gizli bir silah sunuyor çünkü mesajları ve bilgiyi verimli ve etkili bir şekilde dağıtmak için basılı ve dijital medyanın nimetlerinden faydalanacakları kampanyalar koordine etmelerine olanak sağlıyor. Mürekkep püskürtmeli yazıcı satın almak şirketlerin müşterileri ile ilişkilerini olabildiğince artırmasına ve hızla olumlu yatırım getirisi sağlamasına yardımcı olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Basılı içeriklerini kişiselleştirebilen işletmeler maliyetleri düşürüp müşteri memnuniyetini artırabilir.
Üretim yazıcısının sunduğu fırsat ile artık dış kaynak kullanımına bağımlılık kalmayacak
Baskılarınızın üzerinde kontrolü ele geçirin zaman ve para kazanın
Scroll to top