Neden kurumiçi baskı dış kaynak kullanımından daha kazançlı?

Baskılarınızın üzerinde kontrolü ele geçirin zaman ve para kazanın

Konu doküman baskıları ile baş etmeye gelince çok sayıda şirket yeni bir ikilemle karşı karşıya kalıyor. Kurumiçi üretim yazıcısı ile baskı için dış kaynak kullanımı arasında seçim yapmak artan baskı hacmi dolayısıyla gelecek vaat eden işler için zorlu bir görev olabilir.

Başlangıç maliyetlerini atlatmak veya kendi yerlerinde baskıyı yönetmenin çeşitli faydalarının farkında olmadıklarından kendi yüksek teknolojili dijital üretim yazıcılarına yatırım yapmaya değip değmeyeceği konusunda bazı şirketler hala kararsız olabilir. Bu ortak endişelere rağmen şirketlerin baskı süreçlerini içeriye taşımaları, maliyetleri düşürecekleri ve baskılarının kontrolünü yeniden ele geçirecekleri için bir anlam kazanıyor.

Üreticiler ortalamanın üzerinde baskı ihtiyacı olan işletmeler için düşük maliyetli çözümler üretmenin yollarını aradığından dijital üretim yazıcısı endüstrisi sürekli gelişiyor. İşletmeler arasındaki büyüme trendi Markets and Markets tarafından yapılan bir çalışma ile de destekleniyor. Çalışmaya göre, üretim yazıcısı pazarının yıllık büyüme oranının 2022’ye kadar yüzde 5,5 olması bekleniyor.

Yüksek hacimli baskı gereksinimleri hala çoğunlukla üçüncü parti baskı hizmet sağlayıcıları tarafından karşılanırken, aşağıdaki nedenlerden dolayı farklı türde şirketlerin kurumiçi baskıya geçmeleri daha karlı olacaktır:

1. Hassas bilgiyi koruyun

Veri güvenliğini önceliklendiren şirketler, hassas ve gizli içeriği dışarıda bir şirkete teslim etmek gizlilik endişelerine davetiye çıkaracağından, tüm dokümanlarını baskı için içeride tutmayı tercih edecektir.

Şirketler profesyonel kurumiçi baskı makinelerine sahip olduğunda bilgilerini kimin gördüğü konusunda tam anlamıyla kontrol sahibi oluyorlar, oysaki dışarıya yollandığı durumlarda kaybolabilir, kopyalanabilir veya çalınabilir.

Finans ve sigorta gibi güvenliğin her zamankinden daha gerekli olduğu endüstrilerde, üretim yazıcısının bilinen değeri, dikkate alınması için temel neden. Üçüncü partilerle paylaşım, özel verilerle uğraşırken hiç olmaması gereken bir şey, bir şirketin riske açıklığını artırıyor.

2. Daha fazla kontrol ve kolaylığın tadını çıkartın

Şirketinizin baskı ihtiyaçlarını içeride idare etmek size başından sonuna kadar size tam kontrol imkânı sağlıyor. Kurumiçi baskı şirketlerin sadece her proje için ihtiyaçları olan baskı miktarını değil aynı zamanda her baskı işinin gerektirdiği farklı bütçe, zaman planı ve değişiklikleri kontrol etmelerine sağlıyor.

Buna ek olarak, son dakika tasarım değişiklikleri yapılabildiğinden düzenleme için esneklik sağlıyor ve talep halinde verinin kişiselleştirilmesi de hızlı ve kolay. Bu da son teslim tarihlerini daha sıkı, ekiplerin proje üzerinde çalışmak için daha fazla zamanının olmasını sağlıyor.

Bundan da önemlisi, bir şirket baskı konularını kendi yönetimine almaya karar verirse, artık kendi kontrolleri dışında olan üçüncü partiler ile iletişim eksikliğinden kaynaklanan zaman ve para kaybını sorun etmelerine gerek kalmayacak.

3. İstediğiniz zaman baskı yapın

Yüksek hızlı üretim yazıcısına sahip olmak şirketlere baskı işlerini ticari baskı şirketlerinin zaman planına uydurmaya çalışmak yerine kendilerine uygun zamanda yapma özgürlüğü tanıyor.

Toplam verimliliği artırma ve işletmelere minimum arıza süresi ile yüksek hacimli işlerde süreklilik sağlama imkânı tanıdığından, üretim yazıcıları son derece güvenilir ve hızlı iş dönüş süresi sağlıyor.

Şirketin çok sıkı bir zaman planı ile baskı işini bitirmesi gerektiğinde bu avantajın değeri kesinlikle daha iyi anlaşılıyor. Kurumiçi baskı şirketlere tüm doküman baskılarının kontrolünü elinde bulundurmalarını sağladığına göre, projelerini önceliklerine göre düzenleyebilir ve her birini aciliyetine göre tamamlayabilir. Hızlı dağıtım için belirli dokümanların baskısının tamamlanması için ekstra ödeme yapmanın aksine tercih edilen bir seçenek.

4. Ekstra dış kaynak kullanımı masraflarından kurtulun

Elbette çok büyük hacimli baskı ihtiyacı olan veya sadece baskı süreçleri ile uğraşmak istemeyen bazı şirketler için dış kaynak kullanımının uygun olabileceği inkar edilemez. Ancak bu sorumlulukları devretmek kimi zaman pahalıya patlayabilir.

Baskı hizmeti sağlayanlar başka şirketlerin yapmayı tercih etmediği işleri yaparak kar elde etmelidir. Bu tarz herhangi bir hizmet ile, baskılarını dışarıya veren şirketler kendi ölçek ekonomilerini yaratmaktan mahrum kalırken başka şekilde harcanabilecek bir tutara da mal oluyor.

Dış kaynak kullanımının faturalarına eklenen fazladan ücretler maliyetlerin belirgin şekilde yükselmesine neden oluyor. Yani şirketler baskı işlerini içeriye almak için son teknolojiye yatırım yaptıklarında uzun vadede azımsanmayacak bir miktar tasarruf etmiş oluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Küresel baskı endüstrisi gelişiyor ve modern dünyaya uyum sağlıyor.
Üretim yazıcısı: Gelecek mürekkep püskürtmeli yazıcılarda
Scroll to top