ECOSYS - BENZERSİZ KYOCERA TEKNOLOJİSİ

KYOCERA Document Solutions'ın başlıca teknoloji atılımı

Her bireyin lokal ölçüde sorumlu davranmasını gerektirecek global çevre problemleriyle karşı karşıyayız. BT gelişim, yenilik ve ekolojiyi kombine eden sürekli misyonu ile 1959 yılında kurulan bir firma olan KYOCERA’nın 1992 yılında lazer yazıcılar için kartuşsuz sistemi ilk geliştiren olması oldukça doğaldı. ECOSYS teknolojimiz direkt ve oldukça geniş çeşitlilikte ekoloji etkisine sahiptir. Örneğin ECOSYS teknolojisi patentli amorf silikon yazıcı drumı ve diğer uzun ömürlü parçaları kullanmaktadır ve sonuç olarak sadece bir sarf malzemeye ihtiyaç duymaktadır- tonerin kendisi, pahalı kartuş sistemi değil. Ancak ECOSYS mekanikten çok daha fazlasıdır, bir konseptten çok görünen bir ilkedir. Yazıcıları tasarlarken yoğunlaştığımız üç faktör aşağıdakilerdir:

EKOnomi 
EKOloji
SİStem

EKOnomi

Bizim teknolojimiz sadece fiyat olarak rekabetçi değildir hatta çalıştırması daha az maliyet oluşturmaktadır.

ECOnomy

Daha düşük işletme masrafları

KYOCERA Document Solutions ECOSYS cihazlarının Toplam Sahip Olma Maliyeti (TCO) her zaman sınıfındakiler arasında en düşüktür. TCO tüm maliyetleri içerir: direkt olarak örneğin satın alma fiyatı ve sayfabaşı operasyon maliyetleri ve indirekt olarak, bakım, kartuş gibi tüketilir ürünler, basım ortamının kullanımı, makinenin yönetimi ve çalıştırmak için harcanan enerji maliyetini içerir. Birçok materyalin basıldığı ve fotokopisinin çekildiği işletmelerde sarf malzemelerin maliyetleri dramatik bir şekilde yükselmektedir, özellikle göreceli olarak daha pahalı olan drum, developer ve toneri bir arada bulunduran kartuşlar atılmak ve sıklıkla değiştirilmek zorundadır. KYOCERA’nın ECOSYS teknolojisi belirgin bir şekilde maliyetleri düşürmektedir: kartuşsuz baskı değişmenin olmaması anlamına gelmektedir. 

EKOloji

Enerjinin çok etkin kullanılması sonucunda daha az çevre kirliliği ve kaynak tüketimi.

ECOlogy

Uzun ömürlü bileşenler

KYOCERA’nın seramik endüstrisindeki uzmanlığı, pırlanta sağlamlığında bir yüzeye sahip ilk amorf silikon yazıcı drumu için hızlandırıcı olmuştur. Bu, ayrıca yazıcıların daha fazla iş yüküne sahip olacağı düşünülerek geliştirildi. KYOCERA’nın Ecotone tonerine yerleştirilmiş olan küçük seramik partikülleri, sürekli normal yazdırma esnasında drum’ı parlatmaktadır ve yenilemektedir. Rakiplerimizin daha düşük hacimli ürünleri sadece 100.000 sayfaya kadar garanti veren drumlara sahipken, 500.000 sayfaya veya 3 yıla kadar garanti veren druma sahibiz. Sağlam ECOSYS drumı yeni seviyelerde kağıt kullanımı sunar-250 gs/m2’ye kadar kağıtlar drumı etkilemeden geçecektir. Farklı kağıt tepsilerini kullanarak boyut değiştirilebilir ve kağıt boyutunu ve tipini kişiselleştirme ve aynı zamanda manuel kağıt besleme imkanı vardır.

Alışılagelmiş yazıcılar drum, developer ve tonerin tek, atımlık bir ünitede bulunduğu bir görüntüleme kartuşu kullanır. Toner bittiğinde tüm kartuş imha edilmeli ve kullanıcı için belirgin bir maliyet olan yeni bir üniteyle değiştirilmelidir. Tüm KYOCERA Document Solutions modellerinde, drum tonerden ayrıdır. KYOCERA Document Solutions toner kiti ayrıca 40.000 A4 sayfaya (%5 doluluk) kadar fayda sağlamaktadır. Sonuçta, KYOCERA Document Solutions’un ECOSYS yazıcıları göreceli olarak en düşük sayfabaşı maliyete sahipken bir diğer rakip üründen daha az tüketime yol açmaktadır.

 

SYStem Baskı

Dünya çapındaki kullanıcılar tarafından talep edilen çok yüksek üretkenlik ve çıktı kalitesini sağlama.

SYStem Printing

Modülerlik ve fonksiyonellik

Yazıcı genellikle alım anındaki iş miktarına ve tipine göre seçilir; fakat iş büyüdüğünde veya amaçlar değiştiğinde ne olacak? KYOCERA Document Solutions ECOSYS ürünler aracılığıyla, sayısız doküman çıktı opsiyonlarıyla birlikte çok çeşitli kağıt tepsisi ve fonksiyonlar eklenebilir. KYOCERA Doküman Çözümleri ECOSYS yazıcılar ve fotokopi makineleri kağıdı ve kartı, yapışkan etiketleri, tepegöz saydamlarını ve zarfları kolayca işleyebilir. Bu demektir ki uzun ömürlü ilk yatırım, orijinal satın almanın nedenleri olan tüm avantajlarla birlikte dayanaklı doküman yönetim sistemi geçerli ve güvenli kalmaktadır. Çeşitli KYOCERA Doküman çözümleri cihazları ile birlikte bir üst modele geçilebilir böylece makine hızı özellikle operatörün iş büyümelerinde yatırımın uzun dönemli faydasını maksimize etmek için arttırılabilir. Teknolojik gelişme aynı zamanda bilgisayar çevreleri ve ağlarındaki gelişme anlamına gelmektedir: yazıcı, bilinen tüm ağları etkin hale getirir bunu sağlamak önemlidir arkada kalmamaktadır ve aşırı olmamaktadır.

Onurlar ve Ödüller 

KYOCERA Document Solutions’un ECOSYS yazıcıları yenilikçi teknolojisi ve çevresel dostluğu ile dünya çapında tanınmaktadır. Rakip imalatçılar geri dönüşümün gelecekteki yol olduğunu ama aslında ürün dizayn etmenin geri dönüşüm ihtiyacını azaltan gerçek alternatif olduğunu iddia etmektedir ve işte burada KYOCERA Document Solutions rekabette kat kat öndedir. ECOSYS sonradan eklenmemiştir; her zaman dizayn ve gelişimin kalbindedir ve kalbinde olacaktır. ECOSYS ortaya çıktığından beri KYOCERA Document Solutions renkli ECOSYS cihaz için teknoloji geliştirmeye devam etmektedir ve 2003’te ilk A4 renkli ECOSYS yazıcı piyasaya sürülmüştür-FS-C5016N

 

Scroll to top